Jak założyć konto bankowe w Polsce, będąc za granicą?

Jak założyć konto bankowe w Polsce, będąc za granicą?

Jeszcze do niedawna otwarcie rachunku bankowego przez osobę, która to przebywała za granicą mogło przysporzyć wiele trudności. Na ten moment coraz więcej instytucji finansowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich potencjalnych klientów mieszkających poza Polską. Dają im możliwość skorzystania z takiego produktu jak konto bankowe. Okazuje się, że procedura związana z założeniem rachunku jest w znaczącym stopniu uproszczona co zdecydowanie korzystnie wpływa na zadowolenie klientów. Jak więc w tym przypadku wygląda cała procedura związana z założeniem konta osobistego?

Ustanowienie pełnomocnika

Tak więc jeśli tylko przebywasz poza granicami kraju to zdecydowana większość instytucji finansowych działających na terenie Polski daje możliwość ustanowienia pełnomocnika, który założy rachunek osobisty w Twoim imieniu. Pamiętaj, że może nim być wyłącznie osoba pełnoletnia, która posiada pełną zdolność do wszelkich czynności prawnych. W jaki sposób możesz ustanowić pełnomocnika? Aby tego dokonać należy wejść na stronę internetową banku, którego ofertą jesteś zainteresowany. Tam będziesz mógł zapoznać się z regulaminem otwierania i prowadzenia rachunków bankowych. Zazwyczaj to właśnie w tym miejscu znajdują się wszelkie zapisy dotyczący możliwości ustanowienia pełnomocnika, który jest upoważniony do zarządzania Twoim kontem.

Infolinia bankowa

W tym celu należy skontaktować się z bankiem, na przykład poprzez infolinię i poinformować doradcę o chęci otwarcia rachunku za pośrednictwem wskazanej przez Ciebie osoby. Wtedy to konsultant poinformuje Cię, co konkretnie powinno zawierać pełnomocnictwo, aby zostało uznane przez daną instytucję. W ten sposób upoważniasz osobę do składania podpisów w Twoim imieniu. Jeżeli nie ma innej możliwości to zdecydowanie warto jest skorzystać z danego rozwiązania. W ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Zdecydowanie więc warto jest korzystać z możliwości oferowanych banki. 

Podobne wpisy: