Korektor pod oczy – kiedy go używać?

Korektor pod oczy – kiedy go używać?

Idealny wygląd to marzenie każdej kobiety. Niestety, z wiekiem pojawia się coraz więcej problemów, które należy w jakiś sposób maskować, a cienie pod oczami są jednymi z najczęściej występujących.

Tak naprawdę wystarczy zresztą jedna, nieprzespana noc, albo trudny dzień zwieńczony płaczem, żeby następnego dnia musieć zmagać się z podkrążonymi oczami. Ciemne plamy można zamaskować używając korektora. W jaki sposób go stosować i co dokładnie pozwala ukryć?

Skóra pod oczami jest cienka i delikatna

Jest to obszar bardzo podatny na wszelkie zmiany – niewłaściwa pielęgnacja, długie przesiadywanie przed komputerem, wiele zmartwień, niedostateczna ilość snu, nie usuwanie makijażu przed położeniem się spać i inne, niewłaściwe postępowania mogą przyczynić się do pogorszenia jej stanu. Wówczas bardzo szybko się marszczy, staje podkrążona (pojawiają się tak zwane „podkowy pod oczami”), ciemna, a nawet mogą być na niej widoczne pękające naczynka.
Korektor pod oczy jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, które zmagają się z podobnymi problemami. Potrafi maskować te niedoskonałości, sprawiając, że również i skóra pod oczami prezentuje się młodziej, bardziej promiennie i jaśniej.

Można dzięki niemu zatuszować nawet i wypryski oraz blizny

Taki kosmetyk może występować w płynie, albo też w sztyfcie – posiadając gęstą konsystencję. Korektor powinien być nakładany na twarz w odpowiedniej kolejności – inaczej cały makijaż będzie niedopracowany i może zresztą szybciej spłynąć. Najlepiej jest więc go nałożyć na skórę pod oczami przed nałożeniem podkładu. Lekko go wklepujemy, uważając, żeby mocno nie naciskać i nie rozciągać skóry – w tym miejscu jest bowiem bardzo wrażliwa. Dobierzmy odcień preparatu do odcienia swojej cery, jeśli to tylko możliwe. W ten sposób nie będzie kłócił się z kolorem reszty twarzy, wyglądając naturalniej i ładniej. Korektor wklepuje się od wewnętrznego kącika oka w kierunku kącika zewnętrznego. Jeśli pierwsza warstwa nie wystarczy, nałóż drugą, żeby zamaskować cienie pod oczami.

Podobne wpisy: