Najlepsze sposoby na wypadanie włosów

Najlepsze sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem coraz powszechniejszy. Dotyka osoby w bardzo różnym wieku i to niezależnie od płci. Przyczyn wypadania włosów jest mnóstwo. Jakie są sposoby na wypadanie włosów? Czy można je skutecznie powstrzymać?

Dlaczego wypadają włosy?

Przyczyn, dla których borykamy się z problemem wypadających włosów jest całe mnóstwo. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn winne mogą być zmiany hormonalne. W przypadku pań pojawiają się one po urodzeniu dziecka oraz w okresie menopauzy. Winne wypadaniu włosów są często nowe nawyki. Nieraz wystarczy zmienić szampon, aby pojawił się problem. Również zbyt rzadkie mycie włosów może skutkować ich nasilonym wypadaniem. Trzeba bowiem pamiętać, że zalegające na włosach zanieczyszczenia mogą je skutecznie niszczyć. Nadużywanie lokówki, suszarki oraz prostownicy to kolejne przyczyny wypadania włosów. Podobnie zbyt częste farbowanie skutkować może osłabieniem, a następnie wypadaniem włosów. Problem ten pojawia się często również w przypadku niektórych chorób oraz niedoboru składników odżywczych.

Odpowiednia dieta

Sposoby na wypadanie włosów są bardzo różne. Tym najprostszym jest odpowiednia dieta. Trzeba pamiętać, że niedobory witamin i minerałów skutkują pogorszeniem kondycji nie tylko włosów, ale również skóry i paznokci. Chcesz mieć piękne i mocne włosy? Sięgaj po produkty dostarczające dużych ilości:
-żelaza;
-biotyny;
-siarki;
-cynku.
W okresie zimowym, kiedy to nasza dieta uboga jest w warzywa i owoce, warto wspomagać się suplementami diety. Ważne jednak, aby stosować je zgodnie z zaleceniami producenta.

Odżywki

W sklepach dostępnych jest mnóstwo odżywek do włosów, których zadaniem jest poprawa ich kondycji. To dobry sposób, jeśli zauważymy, że nasze włosy zaczynają intensywniej wypadać. Należy jednak pamiętać, aby dobrać odżywkę do potrzeb swojej czupryny. Zwrócić uwagę trzeba również na szampon, który także nie może być przypadkowy. Źle dobrany może naszym włosom nawet zaszkodzić.

Mezoterapia igłowa

To propozycja dla osób, u których problem wypadania włosów jest naprawdę mocno nasilony. Zabieg wykonuje specjalista, który za pomocą cieniutkiej igły wprowadza w skórę głowy specjalny dobrany koktajl witaminowy. Aby pojawiły się efekty, należy poddać się serii przynajmniej kilku zabiegów. Czy mezoterapia boli? Igła jest na tyle cienka, że nie. Niestety, osoby bardziej wrażliwe mogą odczuwać znaczny dyskomfort w czasie zabiegu. Warto jednak pamiętać, że mezoterapia pozwala osiągnąć spektakularne efekty. Warto więc nieco pocierpieć.

Wymienione sposoby to oczywiście nie wszystko, na co możemy postawić, jeśli nasze włosy zaczynają wypadać. To jedynie przykłady pokazujące, że z problemem tym można skutecznie walczyć. Jeszcze więcej innych sposobów znajdziemy na stronie: http://www.biotebal.pl/pielegnacja-wlosow/kuracje-przeciw-wypadaniu-wlosow.

Podobne wpisy: