Ubezpieczenia OC: kalkulator składek

Ubezpieczenia OC: kalkulator składek

Rozważając zakup nowego samochodu, warto wziąć pod uwagę składkę ubezpieczenia, jaką przyjdzie nam zapłacić przy odnowieniu polisy na kolejny rok – szczególnie, jeśli planujemy kupno starszego pojazdu z silnikiem o znacznej pojemności skokowej.

Nie daj się zaskoczyć – oblicz OC już dziś, przy pomocy internetowego kalkulatora.

Obliczanie składki w tradycyjny sposób

Jeszcze kilkanaście lat temu obliczenie stawki ubezpieczenia OC wiązało się najczęściej z koniecznością skontaktowania się z agentem wybranego przez nas towarzystwa ubezpieczeniowego. Takie rozwiązanie nie zawsze było idealne – zwłaszcza, jeśli chcieliśmy tylko i wyłącznie niezobowiązująco rozeznać się w cenach u różnych ubezpieczycieli.

Najbardziej typowy schemat obliczania OC w tradycyjny sposób obejmował wybranie stawki wyjściowej (określonej na bazie pojemności skokowej silnika pojazdu), a następnie zastosowanie do niej zniżek lub zwyżek ze względu na pozostałe czynniki (takie jak wiek posiadacza).

Kalkulator online: oblicz OC w kilka sekund

Na dzień dzisiejszy, ze wszystkich możliwości obliczenia ubezpieczenia OC, kalkulator stanowi rozwiązanie zdecydowanie najszybsze. Za jego pomocą możemy obliczyć stawkę OC dla wybranego samochodu (niekoniecznie posiadanego obecnie przez nas) w kilka minut. Cała procedura odbywa się w pełni automatycznie, a po jej zakończeniu mamy zazwyczaj możliwość zakupu i opłacenia polisy.

Płatność może zostać zrealizowana za pomocą internetowych pośredników. Dzięki temu w kilka minut pieniądze z naszego banku znajdą się na koncie ubezpieczyciela, a ubezpieczenie zostanie zawarte. Oczywiście, jeśli chcemy, niemal zawsze możemy także uiścić opłatę przy pomocy karty płatniczej.

Więcej na stronie https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Nie tylko OC

Większość ubezpieczycieli udostępnia swoim klientom kalkulator OC AC, który może posłużyć nie tylko do obliczenia składki obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, ale i autocasco. Co więcej, jeśli interesują nas różnego rodzaju zabezpieczenia i opcje dodatkowe (na przykład związane z ochroną szyb w samochodzie), także możemy je uwzględnić w kalkulatorze.

Podobne wpisy: