Abonamenty medyczne i ubezpieczanie zdrowotne – czy to jest to samo?

Abonamenty medyczne i ubezpieczanie zdrowotne – czy to jest to samo?

Nie można zaprzeczyć, że nasza polska służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia pod względem opieki nad pacjentami. Trzeba czekać w bardzo długich kolejkach do lekarzy i często dostawać absurdalne terminy kolejnych zabiegów. Pewną alternatywą są specjalne abonamenty medyczne w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Zupełnie inne pojęcia

Niestety przez wiele osób wyżej wymieniony abonament medyczny jest bardzo często mylony z ubezpieczeniem zdrowotnym i jest stawiany na równi z prywatnymi ubezpieczeniami medycznymi. Tymczasem prawda jest taka, że obie te definicje są zdecydowanie różne i warto jest się z nimi dokładnie zapoznać, aby uniknąć ewentualnych nieprzyjemności. Oczywiście w obu przypadkach jest możliwe uzyskanie opieki medycznej w prywatnych placówkach, gdzie nie trzeba czekać na specjalistów bardzo długiego czasu. Przeważnie takie abonamenty mogą być wykupowane w placówkach zdrowia, a ubezpieczenia dają możliwości wybrania punktu, gdzie skorzystasz z konsultacji czy operacji.

Wspominane abonamenty są proponowane zainteresowanym przez prywatne zakłady opieki zdrowotnej. Tutaj jednak wszystko będzie zależało od kwoty abonamentu, bowiem jeśli pacjent przekroczy jego wysokość, to wtedy wszystkie dodatkowe koszty będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. Często zdarza się tak, że to w pracy pracownicy w ramach świadczeń motywacyjnych otrzymują dostęp do tego typu opieki medycznej.

Czym jest ubezpieczenie zdrowotne?

Tego typu świadczenia oferują firmy ubezpieczeniowe, które działają na rynku finansowym w naszym kraju i definicją takiego jest to, że według prawa jest to na pewien sposób usługa finansowa. Pozwala takie ubezpieczenie na pokrycie kosztów medycznych usług, z których osoba ubezpieczona będzie chciała skorzystać. Firmy oferują tego typu ubezpieczenie w różnych formach, więc warto byłoby się najpierw zastanowić, które konkretnie będzie nam potrzebne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz