Autocasco - zakres ochrony gwarantuje spokój kierowcy

Autocasco – zakres ochrony gwarantuje spokój kierowcy

Czasy, w których nowy samochód postrzegany był jako dobro zarezerwowane wyłącznie dla szczęśliwców, do których uśmiechnęła się fortuna, są już reliktem zamierzchłej przeszłości. Z danych statystycznych wynika, że Polacy kupują coraz więcej nowych aut, a ich wybór bardzo często dotyczy marek niemieckich i japońskich. Niestety, pojazdy sygnowane przez producentów zza Odry i z Kraju Kwitnącej Wiśni równie często wybierane są przez złodziei. W tym kontekście, warto pomyśleć o polisie autocasco.

Nowe auto!

Chwila, w której kierowca wyjeżdża z salonu swoim pierwszym nowym samochodem, ma w sobie coś magicznego. Tym bardziej warto zadbać, żeby na własnej skórze nie odczuć bólu, który pojawia się po utracie auta, niekoniecznie drogą zbycia na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Co zatem zrobić? Wybrać model, który nie cieszy się uznaniem przestępców? Absolutnie nie, wystarczy zadbać o dobrą polisę i pozwolić, żeby w przypadku kradzieży martwił się ubezpieczyciel.

To niezwykle korzystna opcja, tym bardziej, że autocasco zapewnia ochronę nie tylko w przypadku kradzieży. Nawet najbardziej doświadczony kierowca może spowodować stłuczkę, takie rzeczy po prostu się zdarzają. Poszkodowany otrzyma odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy, ten jednak zostaje z problemem, chyba że wcześniej wykupił odpowiednią policę.

Nie wiesz kto spowodował szkodę?

Ochrona jest też gwarantowana w przypadku kolizji ze zwierzyną leśną. Każdy, kto znalazł się w tej nieprzyjemnej sytuacji, doskonale wie, że nie można liczyć na odszkodowanie od właściciela, ponieważ dla dzikich zwierząt, bardzo trudno jest go ustalić. Kolejna sytuacja, w której ubezpieczony może liczyć na odszkodowanie, to uszkodzenie pojazdu przez siły natury. Pogoda staje się coraz bardziej kapryśna, o czym przekonał się już niejeden kierowca. Urwana gałąź, przewrócone drzewo, gradobicie, zalanie samochodu wskutek powodzi – do takich sytuacji dochodzi coraz częściej.

Kto powinien pomyśleć o zapewnieniu sobie dodatkowej ochrony? Przede wszystkim właściciele samochodów nowych, w szczególności popularnych marek, które są parkowane “pod chmurką”.

Ubezpieczenie AC znajdziesz m.in. w towarzystwie ubezpieczeniowym Gothaer.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz