Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie autocasco?

Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie autocasco?

 Najpopularniejsze w naszym kraju ubezpieczenie samochodowe to oczywiście ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest to efekt oczywistego faktu, iż jest to ubezpieczenie obowiązkowe i po prostu trzeba je mieć. Niemal na równi z nim jest bardzo tanie ubezpieczenie NNW, a zaraz za nim drepcze ubezpieczenie autocasco, które jest w pełni fakultatywne i czasami dość drogie, ale za to jest też bardzo korzystne. Co konkretnie obejmuje?

Zakres ubezpieczenia AC

 Typowe ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem od szkód powstałym w majątku ruchomym, a konkretnie w samochodzie i w jego elementach składowych fakultatywnych, takich jak na przykład bagażnik samochodowy. Niejeden ubezpieczyciel swoje ubezpieczenie AC rozciąga także na bagaż lub elementy ruchome znajdujące się w pojeździe, takie jak na przykład komputer osobisty czy zawartość portfela, jeśli samochód zostanie skradziony z nim w środku. Ważniejsze jednak w praktyce jest to, w jakich sytuacjach otrzymamy odszkodowanie, ponieważ to, że ubezpieczeni jesteśmy od uszkodzenia, zniszczenia i utraty samochodu jest w miarę oczywiste.

Zniszczenia i kradzież

 Najczęściej będzie dochodziło do uszkodzeń samochodu. Odszkodowanie w ramach tak zwanego pełnego ubezpieczenia AC dostaniemy praktycznie zawsze, ponieważ obejmuje ono klasyczne zdarzenia drogowe, w tym na parkingu, jak i na prywatnej powierzchni, a obecnie standardem jest już też chronienie przed wszelkiego rodzaju działalnością przestępczą, czyli chociażby aktami wandalizmu. Co bardzo istotne, podstawowym elementem ubezpieczenia AC jest także ochrona przed kradzieżą oraz klęskami żywiołowymi. Do tych ostatnich mogą zaliczać się także drobne klęski wywołane przez człowieka, takie jak pożary. Cały czas swoistym trójkątem bermudzkim pozostają zdarzenia wywołane zamieszkami, rozruchami i terroryzmem, a także działaniami wojennymi, przez co w razie realnego ryzyka takich zjawisk konieczne jest zadbanie o to, by wybrane przez nas ubezpieczenie AC obejmowało takie właśnie kwestie. 

Po najlepsze oferty ubezpieczeniowe zapraszamy na https://mtu24.pl/ .

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz