Co warto wiedzieć na temat kredytu balonowego na samochód?

Możliwości kupna samochodu mamy co najmniej kilka. Możemy go oczywiście kupić za gotówkę lub na kredyt. Wśród kredytów przeznaczonych na zakup samochodu dość ciekawą formą kredytowania jest kredyt balonowy.

 

Jak w przypadku tradycyjnych kredytów, także kredyt balonowy spłacany jest w ratach. Wysokość tych rat jest równa z jednym wszakże wyjątkiem: ostatnia rata, którą płacimy jest bardzo wysoka. Na początku, kiedy zaczynamy spłacać kredyt płacimy więc raty w stosunkowo niskiej wysokości.

Jakie są cechy kredytu balonowego?

Ale ta ostatnia rata, która pozostanie nam do zapłacenia będzie bardzo wysoka, może ona urosnąć nawet do 1/4 wartości samochodu. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla klientów, którym zależy na tym, aby zachować wysoką zdolność kredytową. Ostatnia rata, którą będziemy płacić nie jest doliczana przez bank do udzielonego klientowi kredytu. W efekcie następuje wzrost zdolności kredytowej. Z kredytu balonowego nie możemy sfinansować zakupu używanego samochodu. Kredyt ten jest bowiem przeznaczony tylko na zakup samochodów na gwarancji, czyli sprzedawanych w salonach samochodowych. Co więcej, decydując się na kredyt balonowy, za środki, które uzyskamy od banku nie będziemy mogli kupić dowolnego modelu auta.

Kto może otrzymać kredyt balonowy?

Ale z możliwości zakupu nowego samochodu za kredyt balonowy mogą skorzystać osoby fizyczne i firmy. Nie da się też ukryć, że jest on skierowany przede wszystkim do dobrze sytuowanych klientów, którzy są w stanie unieść bardzo wysoką, ostatnią ratę kredytu. Za atut kredytu balonowego wielu klientów, którzy mieli okazję już z niego skorzystać uważa minimum formalności, które poprzedzają jego przyznanie. Nie ma także potrzeby gromadzenia dużej ilości dokumentów. Wystarczy jedynie zaświadczenie o dochodach i dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Kredyt balonowy bardzo powoli zdobywa polski rynek. Zanim jednak zdecydujemy się na niego powinniśmy poznać jego najbardziej charakterystyczne cechy, dzięki temu naszej decyzja o jego wzięciu będzie bardziej świadoma.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz