Czy konieczne jest ubezpieczenie dziecka przed wyjazdem na zimowe ferie?

Tradycyjnie w polskich szkołach rodzice ubezpieczają dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków na początku roku szkolnego. Polisa, którą rodzice wykupują dzieciom korzystając z pośrednictwa szkoły chroni je przed konsekwencjami wypadków w czasie pobytu w szkole oraz poza nią. Podejmując decyzję, że wyślemy dziecko na wakacje lub ferie rodzice powinni jednak rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Ochrona, którą zapewnia polisa oferowana w szkole może jednak nie zapewniać wystarczającej ochrony w czasie wakacji lub ferii.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Decydując się na doubezpieczenie dziecka, warto ubezpieczyć naszą pociechę od kosztów leczenia. Polisa kosztów leczenia zapewni otrzymanie przez dziecko bezpłatnej pomocy lekarza rodzinnego, a dodatkowo dziecko będzie miało możliwość skorzystania z darmowej porady lekarza specjalisty. W ramach tego ubezpieczenia wszelkie konieczne badania diagnostyczne także zostaną wykonane bezpłatnie.

Czy doubezpieczyć dziecko przed wyjazdem zorganizowanym?

Organizatorzy wypoczynku zorganizowanego mają obowiązek zapewnić wszystkim uczestnikom ubezpieczenie. W przypadku ubezpieczeń, które zapewniają organizatorzy zakres ochrony jest zazwyczaj bardzo wąski. Zapobiegliwi, troskliwi rodzice mogą więc dodatkowo ubezpieczyć swoje dziecko dobierając zakres ochrony tak, aby dziecko miało zapewnioną szeroką i korzystną ochronę.

Karta EKUZ

Jeżeli nasza pociecha wyjeżdża na ferie do jednego z krajów członkowskich Unii Europejskiej musimy pamiętać o wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Oprócz krajów należących do unii karta jest niezbędna także w Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Lichtensteinie. Po kartę możemy się zgłosić do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Jest ona wydawana bezpłatnie. Ale nawet kiedy dziecko ma przy sobie kartę EKUZ nie zostaną z niej pokryte koszty:

  • koszty akcji poszukiwawczej i ratowniczej w górach;
  • transport do Polski;
  • konsultacja u specjalisty

Z tego powodu rodzice wysyłający dziecko na wypoczynek poza krajem powinni wykupić dziecku dodatkowe ubezpieczenie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz