Czy warto posiadać ubezpieczenie Autocasco za granicą?

Czy warto posiadać ubezpieczenie Autocasco za granicą?

Nie można zaprzeczyć, że własny samochód jest jednym z najlepszych środków transportu w kwestii podróżowania za granicę. Niemniej jednak zanim wyjedziesz, to warto zadbać o odpowiednie przygotowanie i rozważyć zakup ubezpieczenia Autocasco, gdyż często zdarzają się sytuacje, kiedy to właśnie tego typu polisa może okazać się niezbędna.

Kalkulatory ubezpieczeń

Jeśli chciałbyś dla siebie znaleźć optymalne ubezpieczenie AC możesz skorzystać z internetowych kalkulatorów do porównywania polis. To bardzo dobry pomysł i może Ci zaoszczędzić masę czasu, ponieważ tylko podajesz swoje dane, a specjalne algorytmy analizują i wybierają spośród dostępnych ofert taką, która będzie dla Ciebie maksymalnie atrakcyjna. Warto jednak od razu zwrócić uwagę, że ubezpieczenie AC, jakie wyszuka nam takowy kalkulator będzie obowiązywało również za granicą, bo to bardzo ważne. Najlepiej jest zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia(OWU) i wyszukać tam zapis na temat tego jak to dokładnie jest z ubezpieczeniem poza granicami naszego kraju. Czasami np. może okazać się, że ubezpieczenie jest ważne na terenie całej Europy, ale z wyłączeniem Ukrainy czy Litwy.

Dlaczego warto wykupić AC na zagraniczny wyjazd?

Przede wszystkim w razie powstania szkody otrzymasz odpowiednie świadczenie pieniężne, jak i również pomoc kiedy pojazd nie będzie się nadawał do dalszej jazdy. W razie gdyby do zdarzenia doszło podczas jazdy w trasie, to wtedy ubezpieczalnia może zapewnić Ci także nocleg w najbliższej bazie noclegowej. Unikasz także kosztów, które powstaną w wyniku naprawy uszkodzonego samochodu. Niektórzy ubezpieczyciele decydują się także na pokrycie kosztów wysyłki części zamiennych do pojazdu poza granice naszego kraju. Co więcej, Ci, którzy zdecydują się na ubezpieczenie AC z dodatkowym pakietem jakim jest Assistance będą mogli liczyć na telefoniczne wsparcie tłumacza.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz