Czy warto wykupywać pełen pakiet ubezpieczeń na samochód?

Każda osoba posiadająca własny samochód posiada również ubezpieczenie OC. Jest ono wykupywane głównie z tego powodu, że jest po prostu obowiązkowe. Dodatek do tego ubezpieczenia jakim jest pakiet AC jest wykupywany już znacznie rzadziej mimo, że jest on tak naprawdę tak samo przydatny jak OC.

Co jednak tak naprawdę daje AC i czy faktycznie warto dopłacać do tego ubezpieczenia? Zastanówmy się.

Co daje ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenia samochodowe autocasco chronią auto w sytuacji błędu właściciela. OC chroni jedynie podczas wypadków ponieważ gdy ten spowodowany jest z naszej winy to nasz ubezpieczyciel pokrywa koszt naprawy auta poszkodowanego. Nasze auto nie jest jednak naprawiane z tego ubezpieczenia a więc musimy sami o nie zadbać co często jest naprawdę kosztowne. Jeżeli natomiast posiadamy pakiet AC to oczywiście otrzymamy pieniądze na całą naprawę samochodu. To jednak nie wszystko. Ubezpieczenie to obejmuje nas również w przypadku kradzieży samochodu. Gdy auto zostanie skradzione to dostaniemy jego równowartość w gotówce i będziemy mogli zakupić inny pojazd. Dzięki temu nawet w przypadku kradzieży nie zostaniemy zdani sami na siebie i będziemy mogli liczyć na w pełni profesjonalną pomoc fachowców. W przypadku droższych wariantów ubezpieczenia możliwe jest również otrzymanie pomocy w przypadku awarii samochodu. Niektóre pakiety umożliwiają nawet otrzymanie auta zastępczego na czas naprawy naszego pojazdu. Jest to szczególnie istotne dla wszystkich biznesmenów oraz przedstawicieli handlowych, którzy nie mogą sobie pozwolić nawet na najmniejszy przestój podczas podróży. Ubezpieczenie daje im natomiast gwarancję, że takiego przestoju podczas ich podróży nie będzie. Warto więc posiadać tego typu pakiet jeżeli komuś zależy na pełnym bezpieczeństwie. Ubezpieczenie AC niekiedy pokrywa również koszt naprawy pojazdu.

Warto posiadać obydwa pakiety?

Zważywszy na to, że ubezpieczenia AC wcale nie jest często gigantycznym kosztem jak najbardziej tak. Najlepiej po prostu zapoznać się z ofertą swoje ubezpieczyciela i dowiedzieć się ile kosztuje ubezpieczenie AC. Dopiero po tym zadecydować czy faktycznie będzie ono nam potrzebne i czy jesteśmy w stanie dopłacić do pakietu ubezpieczeń. Jeżeli tak to z pewnością warto je wykupić ponieważ może przydać się ono w bardzo wielu sytuacjach. Dla wielu osób ubezpieczenie to z pewnością będzie nieocenioną pomocą w bardzo wielu sytuacjach i osoby te będą systematycznie korzystać z możliwości oferowanych przez AC ponieważ tak naprawdę jest ich znacznie więcej niż tylko te wymienione wyżej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz