Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Dla wielu ludzi kredyt lub pożyczka jest sposobem na uzupełnienie braków w domowym budżecie. Kredyty bierze się na różne cele. Samochód, lodówka, pralka – jeśli zawiodą koniecznie trzeba je czymś zastąpić.

Nie zawsze są na to środki. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą banki i firmy udzielające pożyczek. Kredyt gotówkowy na pralkę czy lodówkę można dostać w każdym banku. Większość sklepów ze sprzętem AGD ma w swojej ofercie możliwość zakupu sprzętu na raty. Nie dobrze jest, jeżeli kilka takich kredytów złoży nam się naraz.

 Na czym polega konsolidacja kredytów?

Kilka kredytów jednocześnie, nawet jeśli mają niskie raty, mogą okazać się problemem. Jedna niska rata to zupełnie co innego niż kilka naraz. Wszystkie razem mogą dać pokaźna kwotę. Poza tym kilka rat do spłacania wymaga pamiętania o terminie spłaty każdej z nich. W zabieganym świecie nie trudno o którejś zapomnieć, przegapić termin spłaty. I odsetki naliczają się automatycznie. Sposobem na kilka kredytów w różnych bankach jest konsolidacja kredytów. To rozwiązanie, które możemy zainicjować sami. Niekiedy z taka propozycją wychodzi sam bank, w którym bierzemy kolejny kredyt. Rozwiązanie takie jest korzystne przede wszystkim ze względów organizacyjnych. Konsolidacja kredytów polega na połączeniu wszystkich zadłużeń w jeden kredyt. Można jej dokonać w placówce, w której już kredyt mamy lub w zupełnie innym banku, z którego usług do tej pory nie korzystaliśmy. A ma on na przykład bardzo atrakcyjne ofertę dotyczącą konsolidacji kredytów właśnie. Połączenie kilku zadłużeń w jedno pozwala nam lepiej kontrolować jego spłatę. Musimy pamiętać nie o kilku, ale o jednym terminie raty. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Automatyczna spłata zobowiązań finansowych

Poza tym kredyt konsolidacyjny automatycznie spłaca nasze zaległe zadłużenia łącznie z odsetkami. Więc koszty kredytu nam nie wzrastają. Zwykle raty kredytu konsolidacyjnego ustalane są tak, żeby klient był w stanie je spłacać terminowo, by nie generowały dodatkowych kosztów. Nad konsolidacją watro się zastanowić, gdy zaczynamy zauważać, że spłata poszczególnych kredytów zaczyna przysparzać nam problemów, zapominamy o terminach i naliczają nam się odsetki.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz