Czym jest ubezpieczenie NNW?

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków nieco odbiega swą naturą od innych ubezpieczeń majątkowych, zasadniczo nim nie jest. To ubezpieczenie osobowe, które jednak chroni swoisty majątek człowieka jakim jest jego zdrowie i życie. Przez ubezpieczycieli jest ono sprzedawane osobno, albo w pakietach najczęściej wraz z ubezpieczeniami na życie oraz OC samochodu.

W tym ostatnim przypadku ubezpieczeniem objęci są wszyscy pasażerowie auta oraz kierowca. Wszyscy oznacza dokładnie ilość pasażerów na jaką zarejestrowane jest auto.

Ubezpieczenia NNW

Ważną kwestią, o której warto pamiętać jest tutaj to, że z każdego z zawartych ubezpieczeń NNW otrzymamy niezależne świadczenia – dopuszczalna jest tutaj kumulacja świadczeń – czyli mówiąc praktycznie ile posiadamy umów NNW tyle otrzymamy świadczeń. Dlatego pomimo, że nasze dziecko ma wykupione szkolne NNW, a my takie ubezpieczenie w ramach ubezpieczenia w pracy, należy pomyśleć o zawarciu polisy na ubezpieczenie NNW w ramach wyjazdów turystycznych. W razie jakiegoś nieszczęścia dobrze przemyślane ubezpieczenia pozwolą nam otrzymać tym sposobem rekompensatę od kilku ubezpieczycieli. Co na pewno ułatwi nam pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji w trudnej sytuacji.

Nie warto oszczędzać

Choć ubezpieczenie NNW związane z uprawianiem sportu jest nieco droższe to nie warto na nim oszczędzać zwłaszcza jeśli myślimy o uprawianiu sportów ekstremalnych, ale i nawet zwykłego narciarstwa, snowboardu czy trekkingu. Urazowość w tych sportach jest duża, ale my nie będziemy musieli obawiać się nawet o najmniejsze koszty z tym związane. Podpisując umowę ubezpieczenia i zawierając polisę koniecznie przeczytajmy wszystkie warunki OWU, a zwłaszcza rozdział o tzw. wyłączeniach. Pamiętajmy, że w niektórych sytuacjach ubezpieczyciel daje sobie prawo do odmowy wypłacenia nam odszkodowania. Każdy z nich ustala takie warunki indywidualnie. Ale najpopularniejsze wyłączenie to wystąpienie urazu gdy osoba była pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających. Szaleństwo ma swoje granice.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz