Dla kogo przeznaczone są pożyczki z parabanków?

Dla kogo przeznaczone są pożyczki z parabanków?
Jako, że oferta parabanków jest bardzo mocno reklamowana to warto zastanowić się nad tym do kogo jest ona tak naprawdę kierowana. Nie każda osoba będzie bowiem czerpała radość z wybrania pożyczek pozabankowych. Wiele osób wręcz straci na zaciągnięciu takiego zadłużenia. Do kogo zatem kierowane są reklamy pożyczek pozabankowych?

Przede wszystkim do osób z negatywną historią w BIK. Osoby takie nie mogą wziąć kredytu w banku, ponieważ ich wniosek zostanie natychmiast odrzucony. Jeżeli zatem takie osoby potrzebują pozyskać gotówkę to jedynym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty firm pozabankowych bądź pomocy rodziny lub znajomych. Jeżeli te dwie ostatnie opcje zawodzą to pozostają jedynie parabanki.

Kolejną grupą są osoby, które pracują na podstawie umów cywilnoprawnych, które przez banki również nie są honorowane. Istnieje zbyt duża szansa, że osoba taka zostanie zwolniona, aby udzielić jej długoterminowego zobowiązania. W przypadku parabanków umowy tego typu nie stanowią kompletnie żadnego utrudnienia w uzyskaniu pożyczki. Wystarczy bowiem do jej uzyskania jedynie oświadczenie o uzyskiwanych dochodach.

Zadłużeni znajdą coś dla siebie

Kolejną grupą są osoby, które posiadają już zadłużenia. Pożyczka pozabankowa może im zatem posłużyć czy to do spłaty już posiadanych zobowiązań czy do poprawienia jakości swojego życia na pewien czas. W przypadku, gdy posiadamy już jakieś zadłużenia należy być jednak bardzo ostrożnym. Łatwo bowiem wpaść w tak zwaną spiralę zadłużenia w sytuacji, gdy ktoś decyduje się na kolejną pożyczkę. Należy bardzo dobrze policzyć czy dana rata miesięczna faktycznie będzie możliwa do spłaty i nie będzie stanowiła większego problemu.

Podsumowanie

Grono osób, do których kierowane są oferty parabanków jest zatem bardzo szerokie. Ze względu jednak na wysokie RRSO takich pożyczek należy być bardzo ostrożnym biorąc je. Należy bardzo poważnie zastanowić się nad tym czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie i czy faktycznie przekłada się na wiele korzyści wynikających z niego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz