Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne – jak dokonać wyboru najlepszej oferty?

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne – jak dokonać wyboru najlepszej oferty?

Publiczna opieka medyczna pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Pojawia się jednak pytanie, co brać pod uwagę, aby postawić na naprawdę dobrą ofertę?

Jakiego specjalistę odwiedzamy najczęściej?

Większość z nas korzysta z pomocy lekarza pierwszego kontaktu. Są jednak i tacy, którzy regularnie muszą odwiedzać kardiologa czy okulistę. Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, powinniśmy dokładnie przeanalizować polisę i sprawdzić, czy zapewni nam ona wizyty u tych lekarzy, którzy są nam najbardziej potrzebni.

Czy mam dziecko i jemu również chcę zapewnić opiekę medyczną?

W tym wypadku zawsze sprawdzamy, czy polisa gwarantuje nam dostęp do pediatry i zapewnia wizyty domowe niezależnie od pory dnia i nocy oraz tego, czy dzień jest powszedni czy świąteczny. Warto dopytać, czy z dzieckiem będziemy mogli udać się do alergologa lub ortodonty – są to specjalizacje, które w przypadku pociech najczęściej są niezbędne.

Na leczenie w jakiej placówce mogę liczyć?

To bardzo ważny czynnik. Najrozsądniej jest oczywiście wybrać firmę ubezpieczeniową, która zapewnia nam leczenie w miejscu naszego zamieszkania. W dużych miastach, takich jak Warszawa czy Gdańsk, nie będzie z tym problemu. Nieco inaczej sytuacja może kształtować się w małych miasteczkach. Tutaj może okazać się, że do lekarza będziemy musieli jechać sporą ilość kilometrów. Warto więc rozważyć, czy takie rozwiązanie się nam opłaca.

Jak daleko lekarz może pojechać na wizytę domową?

To również ważny element polisy. Bardzo często firmy ubezpieczeniowej dokładnie określają teren, którym objęte są wizyty domowe. Trzeba dokładnie się z nim zapoznać, aby już po podpisaniu umowy uniknąć przykrych niespodzianek.

Czy to na pewno dobry wybór?

Dodatkowe ubezpieczenie medyczne to świetna opcja, która pozwala zapewnić sobie dostęp do najlepszych specjalistów i opieki na najwyższym poziomie. Trzeba jednak pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z warunkami polisy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz