Dokumenty, które są potrzebne do otrzymania kredytu

Każdy z nas może czasem znaleźć się w sytuacji, kiedy posiadana ilość gotówki jest niewystarczająca. Rozwiązaniem okazuje się być wówczas kredyt bankowy, który w naszym kraju cieszy się naprawdę bardzo dużą popularnością. Pojawia się jednak pytanie, jakie dokumenty są potrzebne do tego, aby kredyt w ogóle można było otrzymać.

 

W większości banków potrzebne są te same dokumenty. Czasami jednak bank ma swoje indywidualne wymagania i oczekuje od nas dokumentów wyjątkowych. Aby niepotrzebnie nie tracić czasu, warto wejść na stronę internetową banku i tam szukać listy dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu w danym banku. Jest to rozwiązanie niezwykle proste i pozwalające na zaoszczędzenie naprawdę dużej ilości czasu. Można także poprosić o wykaz potrzebnych dokumentów już w oddziale banku.

 Dowód osobisty

Dokumentem, który wymagany jest zawsze jest dowód osobisty. Bank musi bowiem potwierdzić tożsamość osoby, która zainteresowana jest zaciągnięciem kredytu. W niektórych bankach akceptowane są też inne dokumenty ze zdjęciem, które potwierdzają tożsamość. W grę wchodzi na przykład paszport oraz prawo jazdy. Najlepiej jednak postawić na dowód tożsamości, który akceptowany będzie wszędzie.

 Udokumentowanie osiąganych dochodów

Wiele banków oczekuje również udokumentowania osiąganych dochodów. W niektórych przypadkach wystarczające jest zaświadczenie od pracodawcy, w innych koniecznie trzeba przedstawić zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach za ubiegły rok. Niektóre banki wymagają jednego i drugiego dokumenty. Dzieje się to zwłaszcza wtedy, kiedy zaciągamy naprawdę wysoki kredyt, który spłacać będziemy przez wiele długich lat.Procedura udzielenia kredytu zawsze związana jest z koniecznością przedstawienia w banku stosownych dokumentów. Nie należy o tym zapominać. Aby zaoszczędzić czas, warto do banku udać się już z kompletem dokumentów. Dzięki temu szybko będzie mogła być wszczęta procedura rozpatrywania naszego wniosku. Brak iw dokumentacji zawsze przedłużają procedurę – bank nie rozpatrzy wniosku, jeśli nie otrzyma kompletu dokumentów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz