Ile kosztują ubezpieczenia komunikacyjne?

Koszty ubezpieczeń komunikacyjnych rosną z roku na rok. Mało kiedy zdarza się tak, że słyszy się o tym, ze ubezpieczenia tanieją. Takie sytuacje się nie zdarzają. Nie dość, że ich ceny i tak są dość wysokie to o ich obniżkach możemy jedynie pomarzyć. Jeśli mamy jeden nieduży samochód, to jego ubezpieczenie nie musi być bardzo kosztowne.

Co innego, jeśli prowadzimy firmę i musimy kupić ubezpieczenia samochodów dla kilku samochodów. Wtedy wydatek może okazać się naprawdę znaczący. W takich sytuacjach wiele osób decyduje się na wypożyczenie lub leasing, bo takie rozwiązania są dla nich korzystniejsze.

Ceny ubezpieczeń

Ceny ubezpieczeń nie tanieją, bo w zasadzie rzadko się zdarza żeby obecnie taniało cokolwiek. Jeśli już to drożeje i to wszystko. Ubrania, jedzenie, artykuły przemysłowe, usługi. Jeśli drożeją one, drożeją i ubezpieczenia, takie są prawa rynku i gospodarki. Nie często ubezpieczenie komunikacyjne kosztuje mniej niż 200 zł. Taka cena zdarza się sporadycznie i może dotyczyć samochodów o bardzo małych silnikach. Zwykle koszty ubezpieczenia dotyczą obecnie sum od 350 zł w górę. Im lepszy i nowszy samochód, tym cena polisy jest wyższa. Tak już po prostu jest. Nie zawsze da się te koszty obniżyć. Tym bardziej, kiedy posiada się samochód z dużym silnikiem i jest się młodym kierowcą.

Składka OC

W takich sytuacjach składka OC może przekroczyć tysiące złotych. Najmniej za ubezpieczenie płacą osoby, które posiadają małe samochody, które mają już swoje lata. Dodatkowo niskie opłaty generują zniżki, jakie ludzie wypracowują przez lata opłacania polis OC. Jednak zniżki te nie są na tyle duże żeby koszty polisy były znaczące. Maksymalny próg to obecnie 60%, co przy aktualnych cenach ubezpieczeń daje znaczące, jednak nie ogromne upusty. Każdy, kto posiada auto musi liczyć się tym, że jego ubezpieczenie będzie drogie. Tym bardziej jeśli zdecyduje się na ubezpieczeni dodatkowe. Takie polisy podnoszą całkowite koszty ubezpieczenie, jednak w przypadku osób, które dużo i często jeżdżą są koniecznością. Jeśli chcemy poznać koszt ubezpieczenia samochodu, możemy skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeń.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach komunikacyjnych na stronie https://www.scmultirent.pl/uslugi/ubezpieczenia

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz