Istotne informacje o kredycie konsolidacyjnym

W swoim czasie otrzymanie kredytu w banku było bardzo proste. Skłaniało to wiele osób do zaciągania więcej niż jednego kredytu. Później jednak osoby te zaczynały mieć problemy z ich spłacaniem. W ofercie banków dostępne są kredyty konsolidacyjne. Czo osoby, które maja trudności ze spłacaniem kilku kredytów powinny zdecydować się na taki kredyt?

Czym tak właściwie jest kredyt konsolidacyjny? Otóż jest on produktem, który pozwala zamienić kilka posiadanych zobowiązań finansowych w jedno zobowiązanie. Taka zamiana oznacza, że miesięczny koszt związany z obsługiwaniem kilku kredytów zmniejsza się. Decydując się na takie rozwiązanie będziemy płacili tylko jedną ratę, na pewno łatwiej będzie nam zapamiętać, kiedy trzeba ją wpłacić.

Kto może uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny zbyt się nie różni od procedur związanych z ubieganiem się o zwykły kredyt. Jeśli kredyt zostanie nam przyznany musimy przygotować się na pewne koszty z nim związane. Koszty te to między innymi:

prowizja pobierana przez bank;

oprocentowanie.

Ubiegając się o kredyt konsolidacyjny trzeba wykazać się właściwą zdolnością kredytową. Osoby, które miały trudności ze opłacaniem rat poprzednich kredytów w terminie, mogą mieć problem z przyznaniem kredytu konsolidacyjnego. Większość banków, które działają w Polsce zajmuje się udzielaniem kredytów konsolidacyjnych. Zanim podpiszemy umowę, warto poznać oferty różnych banków. Każdy bank może bowiem oferować inne warunki.

Jakie będą całkowite koszty?

Osoby, które zdecydują się na kredyt konsolidacyjny powinny pamiętać, że zamiana kilku kredytów na jeden może oznaczać zwiększenie całkowitych zobowiązań. Spłacając raty za kilka kredytów zwrócimy mniejszą kwotę odsetek niż kiedy zamienimy kredyty na jeden. Decyzja o zamianie kredytów na jeden powinna zostać przez nas starannie przemyślana. Może się okazać, że w naszym przypadku tak naprawdę zamiana kilku kredytów na jeden nie ma sensu. Tak naprawdę decyzja zależy od tego, czy nie mieliśmy problemów z płaceniem kilku rat.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz