Jak działa kalkulator oc

Po zakupie samochodu pierwszą rzeczą nad którą powinniśmy się zastanowić jest wybór odpowiedniego oc. Przez odpowiednie oc większość rozumie tanie oc. Nie zawsze te pojęcia są jednak tożsame. Najlepiej jest wybrać oc, które najbardziej nam odpowiada, którego warunki zaspokajają jak największą liczbę naszych potrzeb w stosunku do takiego zabezpieczenia.

Tanie ubezpieczenie oc wcale nie musi spełniać naszych oczekiwań. Dodatkowo takie zabezpieczenie może sprawić, że ze względu na niską kwotę maksymalną będziemy musieli sami pokryć niektóre koszty spowodowanych przez nas kolizji drogowych. Zwróćmy też uwagę na przypadki, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania, bo mimo niektórych oczywistych sytuacji (jazda pod wpływem alkoholu), mogą pojawić się też inne.

Wybór kalkulatora

W wyborze ubezpieczenia oc pomocny nam będzie kalkulator oc. W sieci programów, stron internetowych posiadających taką opcję jest bez liku. Po wpisaniu w google: „ubezpieczenie oc kalkulator” wyskakuje 236 tys. wyników. Należy jednak korzystać z nich rozważnie, gdyż nie wszystkie one są niezależne i niekiedy nakierowują one na „odpowiednie” towarzystwa ubezpieczeniowe. Warto więc przeanalizować parę kalkulatorów i na podstawie ich wyników podjąć decyzję.

Analiza danych

Działanie takiego kalkulatora jest proste. Należy wypełnić w nim dane dotyczące naszego auta. Będą tam pytania o markę, datę produkcji, rejestracji itp. Część kwestionariusza ubezpieczenie oc będzie dotyczyła nas. Zapewne znajdą się tam pytania o wiek, dotychczasową „karierę” drogową i o płeć. Dokładnie tak – płeć. Okazuje się bowiem, iż to panie są ostrożniejszymi kierowcami i powodują mniej wypadków na drogach. To stwierdzenie z pewnością zadziwi niektórych prowadzących. Ubezpieczenie samochodu może okazać się tańsze jeśli zdecydujemy się na kupno go online lub przez telefon. Z pewnością nie polecam agentów, którzy pobierają prowizję – ubezpieczenie samochodowe w tym przypadku może nas kosztować drożej. Dodatkowym plusem kupna przez media jest możliwość anulowania takiej transakcji w ustawowym czasie.

Podobne wpisy: