Jak kalkulować OC?

Oczywiście tak żeby było korzystnie, a to uwaga nie jest równoznaczne z najniższą możliwą składką chociaż oczywiście może się tak wydawać. Ale w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC komunikacyjnego sprawy są nieco bardziej skomplikowane.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na wysokość składki wpływają również takie parametry jak miejsce zamieszkania, płeć czy stan cywilny właściciela pojazdu. Gdzie Rzym gdzie Krym, a jednak.

Użyj kalkulatora

Ale nie chodzi dokładnie o ten sprzęt, który zapewne trzymasz zawsze w szufladzie biurka. Mowa tu o nieco innym kalkulatorze, który pozwoli Ci wybrać dla siebie najlepsze ubezpieczenie, z optymalną ochroną. Co to takiego? To specjalne oprogramowanie, które łącząc się z bazami danych ubezpieczycieli pozwala porównać wiele ofert dostępnych na rynku jednocześnie. I to wszystko z uwzględnieniem indywidualnych parametrów danego posiadacza pojazdu. Nawet nie wychodzisz z domu i masz wszystko na wyciągnięcie ręki. Wystarczy komputer i dostęp do Internetu. Poza tym lepiej zrozumiesz mechanizmy ubezpieczenia OC kalkulator to świetne rozwiązanie dla tych co nie boją się komputera i lubią brać sprawy w swoje ręce.

Jaki kalkulator najlepiej wybrać?

Jeśli chcesz skorzystać z tego typu udogodnienia może pojawić się problem i duży znak zapytania jaki kalkulator w zasadzie wybrać. Takich oprogramowań jest bowiem dostępnych bardzo wiele. Powinniśmy zawsze wybierać takie, które pokarzą nam jak największą ilość ofert dostępnych w danej chwili na rynku. Kolejnym kryterium powinny być jak najbardziej wiarygodne wyniki. Pamiętajmy o tym, że to co pokazuje nam oprogramowanie kalkulatora nie będzie nigdy ostateczną i wiążącą propozycją. Musi być ona skonkretyzowana przez agenta, który dopyta nas jeszcze o parę istotnych szczegółów. A to rzecz jasna może zmienić cenowo postać rzeczy. Co z tego wynika? Może w ogóle nie zawracać sobie tym głowy? Wprost przeciwnie koniec końców dobra orientacja w sytuacji na rynku to wspaniała pozycja wyjściowa do negocjacji z agentem. Doskonale wiemy czego możemy oczekiwać i czego się domagać.

A ponadto

Musisz wiedzieć co bierzesz i rozumieć do czego uprawnia Cię dane ubezpieczenie i jakie daje Ci uprawnienia. Z OC sprawa jest jasna i klarowna, ale w przypadku AC z powodu wielu niedomówień i niejasności lubią rodzić się nieporozumienia, których przecież można uniknąć. A jak? A chociażby dokładnie zaznajamiając się z OWU. Czasami niepotrzebnie pomijamy lekturę tej książeczki. A przecież zawarte są w niej same najcenniejsze informacje, które powinniśmy poznać jeszcze przed zawarciem umowy polisowej.

Podobne wpisy: