Jak wybierać mleko dla niemowląt?

Jak wybierać mleko dla niemowląt?

Mleko matki to najlepszy pokarm dla niemowlaka, zdarzają się jednak sytuacje, gdy kobieta – mimo najszczerszych chęci – nie ma możliwości, by karmić dziecko piersią. W tej sytuacji konieczne staje się zastosowanie mleka zastępczego, czyli produktów modyfikowanych.

Na rynku dostępne jest mleko dla niemowląt oferowane przez różne firmy – poszczególne propozycje różnią się przede wszystkim składem.

Na co zwrócić uwagę wybierając mleko modyfikowane?

Młode matki, które karmiły niemowlęta mlekiem modyfikowanym, doskonale wiedzą, że nie ma jednej mieszanki, która będzie idealna dla każdego niemowlęcia. Wybór mleka dla niemowląt – wbrew pozorom – do łatwych nie należy, dobrze dobrany produkt powinien dostarczać maluchowi niezbędne składniki odżywcze, nota bene, nie tylko podstawowe, smakować maluchowi i nie powodować niepożądanych reakcji ze strony układu pokarmowego – stąd też zalecenie, aby podczas wyboru mleka modyfikowanego obecny był pediatra.

Niestety, w w

 ielu sytuacjach udział lekarza w wyborze mleka dla niemowląt okazuje się nierealny, dlatego też matki muszą samodzielnie dokonać wyboru, kierując się własną wiedzą oraz macierzyńskim instynktem. Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/preparaty-zywieniowe

Mleko modyfikowane a wiek niemowlaka

Mleko dla niemowląt i dzieci najlepiej kupować w aptece – daje to gwarancję, że produkt jest pełnowartościowy i bezpieczny dla małego człowieka.

Nietrudno zauważyć, że poszczególne mieszanki charakteryzują się zupełnie innym składem, dostosowanym przede wszystkim do wieku dziecka. W dużej mierze wynika to z indywidualnych potrzeb malucha – nietrudno zauważyć, że układ pokarmowy rocznego dziecka jest bardziej rozwinięty niż kilkumiesięcznego niemowlaka.

Dostępne na rynku mleko dla niemowląt i dzieci oznaczone jest cyframi 1, 2, 3, 4 oraz 5 – im niższa wartość, tym młodszy maluch może być karmiony danym mlekiem. W przypadku niemowląt do ukończenia 6 miesiąca życia, należy stosować mleko modyfikowane, oznaczone numerem 1, numer 2 posiadają produkty przeznaczone dla niemowląt od 6 do 12 miesiąca – są to produkty, które zawierają większą zawartość żelaza niż mleko początkowe.

Mleko oznaczone numerami 3, 4 lub 5 to preparaty adresowane dla dzieci powyżej 1 roku życia.

Podobne wpisy: