Jak wybrać dobre konto osobiste?

Jak wybrać dobre konto osobiste?

Dzisiaj coraz trudniej znaleźć osobę, która nie posiada konta osobistego. Popularne rachunki oszczędnościowo – rozliczeniowe już dawno stały się podstawowym produktem wszystkich działających w Polsce banków.

Pojawia się jednak pytanie, co należy brać pod uwagę przy wyborze konta osobistego, aby nie okazało się ono pomyłką.

Oprocentowanie

Konta osobiste są zazwyczaj oprocentowane. Dzięki temu do stanu konta dopisywane są niewielkie kwoty. Większość banków stosuje jednak oprocentowanie naprawdę niezwykle niskie, nie dając tym samym większych możliwości na sensowny zysk. Wybierając konto osobiste, zawsze warto dokładnie wypytywać pracownika banku o wysokość oprocentowania. Przyjmuje się zasadę, że im jest ono wyższe, tym oczywiście lepiej.

Siedziba oddziału banku

Niektórzy specjaliści z dziedziny finansów zalecają, aby konto osobiste zakładać w banku, którego oddział znajduje się nieopodal naszego miejsca zamieszkania. Nie wszystkie bowiem sprawy uda się załatwić drogą telefoniczną. Czasem w oddziale trzeba pojawić się osobiście. Wówczas im bliżej jest on położony, tym oczywiście dla nas lepiej.

Opłaty za prowadzenie konta

Coraz częściej banki w ogóle z nich rezygnują. Jeszcze kilkanaście lat temu za prowadzenie rachunku osobistego banki pobierały określoną należność. Dzisiaj nie ma już problemów ze znalezieniem banku, w którym można założyć konto prowadzone całkowicie za darmo. Zawsze trzeba jednak zapytać, czy bank nie pobiera opłat na przykład za wydanie karty do bankomatu. Jest to bowiem powszechna praktyka. Często płacić trzeba również za wypłacenie pieniędzy w bankomatach innych banków.

Dostęp do Internetu

Jak wybrać dobre konto osobiste?Dobre konto osobiste można obsługiwać przez Internet. Wymaga to oczywiście podpisania w banku odpowiednich dokumentów, ale zawsze zwiększa komfort i wygodę korzystania z danego rachunku. Jeżeli bank zastrzega, że w danym przypadku obsługa internetowa jest niemożliwa, rozsądniej jest poszukać innej placówki bankowej. Dzisiaj bowiem konto internetowe to absolutna podstawa, bez której wiele osób nie byłoby już w stanie funkcjonować.

Podobne wpisy: