Jak wyliczyć ubezpieczenie OC?

Jak wyliczyć ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowy rodzaj ochrony, którą musi posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego, który został zarejestrowany i dopuszczony do ruchu w Polsce. Brak takiego ubezpieczenia może skutkować wysokimi karami. Dlatego, kiedy kończy nam się obowiązkowe ubezpieczenie, zaczynamy szukać agenta, który podpiszę z nami nową umowę i wręczy nam polisę.

Nasze poszukiwania zazwyczaj zaczynamy od przeszukiwania Internetu i prób znalezienia najtańszego OC. W większości wypadków polega to na wykonywaniu wielu połączeń telefonicznych, a czasami zbędnych „podróży” do agencji ubezpieczeniowej. Tymczasem jest dużo prostszy sposób, który pozwoli nam obliczyć należną składkę bez ruszania się z domu.

Kalkulator OC

Kalkulator ubezpieczeń OC, bo o nim mowa, to niezwykle przydatne, a jednocześnie proste w obsłudze narzędzie, które wyliczy za nas wysokość należnej składki. Jedyne co musimy zrobić, to prawidłowo wpisać wszelkie żądane przez system dane. Dlatego, zanim usiądziemy do obliczania składki, musimy przygotować dokumenty, które dotyczą ubezpieczanego samochodu oraz zawierają nasze dane osobowe. Chodzi tu o prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ostatnią polisę ubezpieczeniową oraz dowód osobisty. Musimy też wiedzieć, że wszystkie dane, które wprowadzamy, decydują w znacznym stopniu o tym, jak wysoką składkę przyjdzie nam zapłacić. Jeśli na przykład system pyta o liczbę przejechanych kilometrów, to dlatego, że uznaję samochód o wyższym przebiegu za bardziej zawodny, awaryjny, a tym samym mniej bezpieczny. Efektem takiego werdyktu jest oczywiście podniesienie składki OC. Analogicznie przy wpisywaniu naszych danych osobowych, to jeżeli mamy prawo jazdy od niedawna, to zapewne przyjdzie nam zapłacić więcej za ubezpieczenie. System bowiem ma dostęp do danych, z których jasno wynika, że sprawcami większości wypadków na drogach są młodzi i niedoświadczeni kierowcy. Więcej zapłacą też mieszkańcy dużych miast oraz osoby niebędące w związku małżeńskim i nieposiadające dzieci. Kiedy wprowadzimy już wszystkie dane, to system błyskawicznie wyliczy wysokość naszej składki OC.

Więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Podobne wpisy: