Jakie kolory farb wybrać do mieszkania?

Jakie kolory farb wybrać do mieszkania?

Możemy bardzo szybko zmienić charakter swojego mieszkania nie przeprowadzając w nim kosztownego remontu. Wystarczy pomalować ściany na nowy kolor.

Pojawia się jednak pytanie: jakie kolory farb do mieszkania wybrać: modne czy uniwersalne?

Gorące trendy

W roku 2018 Instytut Pantone wybrał ultra violet. Jest to bardzo wyrazisty odcień fioletu. Z pewnością kolor ten nie koniecznie wszystkim przypadnie do gustu. Jest jednak bardzo interesującym odcieniem, który idealnie pasuje do wnętrz urządzonych w stylu glamour lub w stylu prowansalskim. Doskonale łączy się on z takimi kolorami jak:
• rozbielona kawa;
• biel;
• szarości;
• złoto;
• srebro.
Ultra violet doskonale pasuje także do bardziej ciemnych tonacji kolorystycznych. Świetnie wygląda na przykład z brązem i granatem. Ultra violet jest odcieniem bardzo intensywnym, aby wnętrze nie było zbyt ciemne, możemy zastosować go tylko na jednej ścianie. Kolejnym kolorem, który w naszych mieszkaniach będzie rządził w 2018 roku jest granat. Idealnie sprawdzi się w połączeniu z białymi meblami i dodatkami. Pasuje także do szarości i beżów. Nadal modny będzie kolor greenery, który dominował w roku ubiegłym.

Uniwersalne kolory

Nie ma bardziej uniwersalnego koloru niż biały. Równie uniwersalne są odcienie bieli: kość słoniowa oraz écru. To barwy, które sprawdzą się w mieszkaniu urządzonym zarówno w minimalistycznym stylu, jak też w tych urządzonych w stylu prowansalskim, klasycznym lub skandynawskim. Ściany w białym kolorze świetnie wyglądają połączone z czarnymi meblami i dodatkami. Jeżeli chcemy ocieplić swoje mieszkanie, to postawmy na kość słoniową lub farbę w kolorze écru. Do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym pasują delikatne, rozbielone beże. Szukając idealnego koloru do mieszkania, które urządziliśmy w stylu industrialnym możemy postawić na chłodne odcienie szarości.
Stawiając na modne kolory, możemy się nimi bardzo szybko znudzić i błyskawicznie podjąć decyzję o przemalowaniu ścian. Może więc warto postawić na kolory uniwersalne, które nigdy nie wychodzą z mody?

Zobacz więcej porad, jak wybrać kolory ścian do wnętrza.

Podobne wpisy: