Jakie ubezpieczenia samochodowe są dostępne?

Osoby, które nigdy wcześniej nie posiadały samochodu mogą nie zdawać sobie sprawy z tego na jakie ubezpieczenie mogą zdecydować się w przypadku auta. Wiele osób po prostu nie interesuje się tego typu kwestiami do czasu aż kupią swój pierwszy samochód.

Dlatego w dalszej części tekstu przedstawiamy możliwe sposoby ubezpieczenia samochodu i podpowiadamy jak znaleźć odpowiedniego ubezpieczyciela naszego auta aby było ono w pełni chronione w każdej możliwej sytuacji a przy tym polisa nie była bardzo droga.

Ubezpieczenie OC

Jeżeli chodzi o ubezpieczenia samochodów to nie sposób nie wspomnieć o polisie OC. Jest to całkowita podstawa na którą zdecydować musi się każda osoba posiadająca samochód. Polisa tego typu wymagana jest przez polskie prawo a nie posiadanie jej wiąże się z otrzymaniem mandatu przy kontroli policji. Dlatego też jak najbardziej warto wykupić to ubezpieczenie. Daje ono gwarancję, że podczas wypadku z naszej winy koszty naprawy auta poszkodowanego, pokrywa nasz ubezpieczyciel. My więc nie musimy kompletnie o nic się martwić ponieważ to nasza firma ubezpieczeniowa zadba o to aby auto poszkodowanego zostało naprawione i to z nią ustala on wszystkie szczegóły i domaga się odszkodowania.

Ubezpieczenia AC

Jest to drugie najpopularniejsze ubezpieczenie samochodu, które jest już w pełni dobrowolne. Mimo, że dostępne jest na rynku już od bardzo długiego czasu to nadal nie jest bardzo popularne. Jest ono jednak również bardzo przydatne ponieważ chroni nasze auto podczas kradzieży czy uszkodzenia pojazdu z naszej winy. Umowy AC należy jednak bardzo uważnie czytać i uważnie przyglądać się wszystkim zapisom w nich. Często bowiem można trafić na sytuację w której dany ubezpieczyciel nie będzie chciał wypłacić odszkodowania ponieważ polisa w danej sytuacji nie obowiązuje. Należy więc dokładnie zapoznać się z umową i starać się nie łamać jej zapisów aby możliwe było otrzymanie odszkodowania. Polisa AC zazwyczaj wykupywana jest jako dodatek do ubezpieczenia OC.

Podsumowanie

Te dwie wyżej podane polisy są głównymi na jakie można zdecydować się w przypadku posiadania samochodu. Wszystkie pozostałe są jedynie dodatkami rozszerzającymi te dwie powyższe. Najlepiej oczywiście zdecydować się na wykupienie obydwóch, jeżeli jednak kogoś na to nie stać to koniecznością jest ubezpieczenie OC. Czasem jednak warto spróbować zaoszczędzić na czymś i dokupić również AC ponieważ w wielu sytuacjach może pozwolić ono na zaoszczędzenie naprawdę sporych kwot pieniędzy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz