Kara za brak OC i droga polisa możesz się bronić

KNF od dość dawna apelowało do towarzystw ubezpieczeniowych, że składka OC jest zbyt niska w stosunku do wysokości sum gwarancyjnych i suma sumarum wielkości roszczeń odszkodowawczych. Dlatego dla zachowania stabilności systemu ubezpieczeń należy ją podnieść. Na nieszczęście kierowców te prośby zostaną wysłuchane już 2016 i wszyscy jak jeden mąż podniosą składki. Skończy się więc ewidentna walka o klienta jedynie za pomocą atrakcyjnej ceny ubezpieczenia komunikacyjnego.

Jeszcze jedna zła wiadomość jest taka, że wzrosną nie tylko wspomniane składki, ae też kary za nieposiadanie OC. Opłaty za jazdę nieubezpieczonym autem od stycznia będą o 6% wyższe niż obecnie. Zależą one bowiem bezpośrednio od wysokości płacy minimalnej, która w nadchodzącym roku wzrośnie o 100 złotych. Stąd ta podwyżka. Ubezpieczenie komunikacyjne drogie, kara pieniężna z a jego nieposiadanie surowa. Co robić aby utrzymanie samochodu nie zrujnowało naszego domowego budżetu?

Nie bazuj na automatycznym odnowieniu

To najgorszy z możliwych pomysłów. Towarzystwa ubezpieczeniowe zarabiają najwięcej właśnie na tzw. klientach odnowieniowych. Obniżając ceny dla nowych klientów najczęściej przerzucają koszty na tych starych. Wszelkie promocje mają najczęściej jedynie charakter marketingowy.

Wykorzystuj porównywarki

I zyskuj OC samochodu na autentycznie najlepszych warunkach finansowych. To nie chwyt reklamowy, że możesz zapłacić nawet o połowę taniej. Poza tym wiele firm ubezpieczeniowych zaczęło liberalizować podejście do przyznawania zniżek za bezszkodową jazdę. I nagle może się okazać, że pełne zniżki otrzymasz już po 3 latach bezszkodowej jazdy.

Idź do agenta

To fakt, ubezpieczenie OC AC może się okazać dużo korzystniejsze właśnie u niego. To nieprawda, że pośrednictwo sporo kosztuje i liczy się tylko to co on-line. Wielu agentów dysponuje w tej chwili zniżkami marketingowymi od ubezpieczycieli, które mają na wyłączność i nie są one dostępne nigdzie indziej, a tym bardziej w Internecie. Szukaj, pytaj i porównuj.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz