Konto oszczędnościowe i jego zalety

Konto oszczędnościowe i jego zalety

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu banki oferowały swoim klientom w zasadzie tylko i wyłącznie konta osobiste. Wraz z upływem lat banki poszerzały swoją ofertę. Dzisiaj proponują nam również tak zwane konta oszczędnościowe, które zyskują coraz większe grono zwolenników. Ten rodzaj kont ma naprawdę wiele zalet.

 

Konto oszczędnościowe jest połączeniem lokaty z kontem osobistym. Zakładane jest po to, aby gromadzić oszczędności. Jednocześnie pozbawione jest podstawowej wady lokaty – oszczędzamy, ale nie ograniczamy sobie dostępu do pieniędzy. Z konta oszczędnościowego możemy bowiem wypłacać pieniądze w dowolnie wybranym momencie.

Zysk

Osoby, które decydują się na uruchomienie konta oszczędnościowego, mogą nie tylko gromadzić na nim pieniądze. Konto oszczędnościowe jest bowiem zawsze oprocentowane. Oznacza to, że bank dopisywał będzie do niego odsetki. Oprocentowanie nie jest na ogół zbyt wygórowane, ale pozwala na doliczenie przez bank choćby niewielkich kwot do zgromadzonego przez nas kapitału. Zawsze to lepsze rozwiązanie niż przechowywanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Wówczas nie zarobimy na nich nic.

Dostęp do pieniędzy

Konto oszczędnościowe i jego zaletyWspomniany już nieograniczony dostęp do pieniędzy to bez wątpienia jedna z ważniejszych zalet konta oszczędnościowego. Banki stosują jedynie rozmaite środki, które mają za zadanie zniechęcić posiadacza konta do wypłacania pieniędzy. Zazwyczaj jedna wypłata w miesiącu jest darmowa. Za kolejną trzeba natomiast zapłacić. Kwoty nie są wygórowane, ale bardzo często skutecznie i na długo odstraszają od wypłacenia pieniędzy z konta. Konto oszczędnościowe to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą sukcesywnie oszczędzać. Banki nie stosują tutaj minimalnych wpłat, nie nakładają również konieczności dokonywania ich co określony czas. To posiadacz konta decyduje jak często chce przelewać na konto pieniądze i jak duże mają to być kwoty. Konto oszczędnościowe to ogromna elastyczność i pewność, że oszczędności są całkowicie bezpieczne. To bez wątpienia ciekawy punkt w ofercie większości banków działających dzisiaj w Polsce.

Podobne wpisy: