Kredyt balonowy na zakup samochodu

Osoby zainteresowane kredytem bankowym mogą w chwili obecnej wybierać wśród bardzo wielu ofert. Do kredytów, które cieszą się dużą popularnością należą kredyty samochodowe. W odniesieniu do tych kredytów oferta banków jest niezwykle różnorodna. Każdy klient może więc wybrać kredyt najlepiej dopasowany do jego potrzeb. Interesującą propozycją może się na przykład okazać kredyt balonowy.

 

Od innych kredytów samochodowych różni się szczególnymi ratami. W początkowym okresie jego spłaty, kredytobiorca płaci niskie raty. Są one na tyle niskie, że nie kredytobiorca nie problemów z ich udźwignięciem. Ale ostatnia rata, którą przyjdzie zapłacić będzie bardzo wysoka.

Co znaczy „kredyt balonowy”?

W szczególnych przypadkach wysokość ostatniej raty może sięgnąć nawet 25% wartości nabytego za kredyt samochodu. Jak będzie ona jednak wysoka, zależy przede wszystkim od tego, jaki rodzaj pojazdu został zakupiony na kredyt. Drugim czynnikiem wpływającym na wysokość ostatnie raty będzie stosowana polityka banku. Tego typu rozwiązanie szczególnie interesuje klientów, którym zależy na tym, aby mieć wysoką zdolność kredytową. Kredyt balonowy jest więc dzisiaj jedną z cieszących się dużym zainteresowaniem klientów konfiguracją kredytu samochodowego.

 Dla kogo jest przeznaczony?

Warto bardzo mocno podkreślić, że na kredyt balonowy mogą liczyć tylko ci klienci, którzy zamierzają kupić samochód w bardzo dobrym stanie technicznym. W zdecydowanej większości banków kredyt balonowy jest więc udzielany tylko na zakup samochodu, któremu jeszcze nie skończył się okres gwarancji. Procedura jego przyznawania jest bardzo prosta, banki wymagają minimum dokumentów. Wystarczy jedynie złożyć wniosek dołączając do niego zaświadczenie o wysokości osiąganego dochodu i posiadać przy sobie dowód tożsamości. Z kredytu balonowego mogą skorzystać nie tylko osoby fizyczne, ale także przedsiębiorcy. To właśnie ta druga grupa należy do najliczniejszej grupy klientów zainteresowanych kredytem balonowym. Kredyt balonowy zyskuje coraz większą popularność, wciąż jednak mamy na jego temat małą wiedzę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz