Kredyt konsolidacyjny: co to takiego?

Obecnie wskazać można naprawdę mnóstwo rodzajów kredytów. Wśród tych cieszących się bardzo dużą popularnością wymienić należy kredyt konsolidacyjny. Na jego zaciągnięcie decyduje się naprawdę wiele osób. Czym jest kredyt konsolidacyjny? Jakie ma zalety? Dlaczego w wielu wypadkach okazuje się być dobrym rozwiązaniem?

 

Kredyt konsolidacyjny to kredyt, który sprawia, że kilka zobowiązań wobec banków łączy się w jedno większe. Wiele osób zapyta gdzie w tym korzyść. Otóż czas kredytowania jest dłuższy, a rata, którą musimy spłacać – niższa. W efekcie kredyt jest dużo mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu, a spłacanie kolejnych rat jest dużo prostsze.

 Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny poleca się osobom, które mają na swoim koncie kilka kredytów i nie radzą sobie ze spłacaniem kolejnych rat. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można skutecznie obniżyć ratę, a tym samym zmniejszyć ryzyko trudności ze spłacaniem pożyczki. Trzeba jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny należy zaciągnąć jeszcze zanim pojawią się trudności z terminowym regulowaniem należności. W przypadku zaległości bank może bowiem odmówić udzielenia kolejnej pożyczki. Obecnie niektóre banki decydują się na udzielanie kredytu konsolidacyjnego w wysokości nieco wyższej niż ta, która potrzebna jest do spłaty dotychczasowych zobowiązań. Oznacza to, że po spłaceniu kredytów pozostaje nam jeszcze trochę gotówki, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel.

 Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można połączyć ze sobą takie kredyty, jak:

kredyt mieszkaniowy;

kredyt na samochód;

kredyt gotówkowy;

kredyt ratalny;

zadłużenie karty kredytowej;

debet na koncie osobistym;

Ogromne możliwości

Jak widać, kredyt konsolidacyjny daje naprawdę ogromne możliwości. Czy jest to korzystne rozwiązanie? Dla osób, które chcą zmniejszyć wysokość spłacanych co miesiąc rat kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem idealnym i często tak naprawdę jedynym. Nie należy się go obawiać. Oczywiście ten kredyt także trzeba spłacić. I tego nie można zapomnieć, decydując się na jego zaciągnięcie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz