Kredyt na samochód i nie tylko

Kredyty samochodowe to dosyć specyficzny rodzaj kredytu celowego, który może być przeznaczony na zakup pojazdu. Niekoniecznie musi być to samochód, bowiem wiele banków dopuszcza możliwość zakupienia przy takim kredycie także innego rodzaju pojazdów.

Dotyczyć może to nawet bardzo wyspecjalizowanych maszyn i urządzeń. Niekiedy jednak poza zwykłym kredytem samochodowym pojawić mogą się w ofercie bankowej dedykowane kredyty, które wykorzystać można będzie na zakup innego rodzaju urządzeń i maszyn. Podstawowym zastosowaniem, które ma kredyt samochodowy dla firm jest oczywiście finansowanie zakupu samochodu, ale nie tylko.

Co można sfinansować kredytem samochodowym?

Kredytem sfinansować można także dodatkowe koszty związane z nabyciem pojazdu. Może być to koszt sprowadzenia samochodu, nawet w przypadku gdy pojazd nabywany jest poza granicami naszego kraju, jak również koszty ewentualnego sprawdzenia pojazdu w autoryzowanym serwisie samochodowym. Z takiej opcji warto skorzystać w momencie gdy kupujemy pojazd używany. Jak najbardziej kredyt samochodowy dla firm może być przeznaczony do zakupu samochodu używanego, ale tylko i wyłącznie wtedy gdy spełnione zostaną postawione przez bank warunki odnośnie tego rodzaju zakupu.

Wkład własny

Nie zawsze z kredytu sfinansować można bowiem kupno samochodu od osoby fizycznej, ale coraz częściej nie stanowi to już problemu. Bank określa także maksymalną sumę do wysokości której kredyt samochodowy dla firm może być udzielony. Dotyczy ona nie tylko kwoty, ale pod uwagę brana jest także procentowa wartość pojazdu, w odniesieniu do sumy udzielanego kredytu. Tak więc w niektórych bankach wymagany jest wręcz wkład własny na zakup pojazdu, natomiast w innych pojawia się możliwość nie tylko sfinansowania zakupu całego pojazdu, ale także pokrycia ze środków kredytu wszelkiego rodzaju dodatkowych kosztów związanych z nabyciem pojazdu.

Wiele ofert dotyczących kredytów samochodowych daje możliwość skorzystania z kredytu do wysokości nawet 125 procent wartości pojazdu, który chcemy zakupić. Tak samo jak w przypadku kredytów gotówkowych tak i tutaj pojawia się możliwość wcześniejszej spłaty zaciągniętego kredytu.

Zobacz także: https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz