Kredyt na samochód używany

Z roku na rok wzrasta sprzedaż samochodów w naszym kraju. Równie chętnie kupowane są samochody nowy, jak też używane. Nie wszyscy kupują je za gotówkę, wiele osób kupuje je dzięki kredytowi samochodowemu. Kredyt samochodowy można przeznaczyć bowiem także na zakup samochodu używanego.

Planując zakup używanego samochodu za środki pochodzące z udzielonego przez bank kredytu powinniśmy przede wszystkim porównać kredytowe oferty w różnych bankach. Dla nas jako kredytobiorcy najważniejszą kwestią jest wysokość oprocentowania, dodatkowe zobowiązania i ilość spłat w poszczególnych bankach. Nie wszystkie oferty będą równie atrakcyjne, może się okazać, że bank udziela kredytów tylko tym klientom, którzy wniosą wkład własny.

Porównujmy oferty

Ale są też i takie banki, które gotowe są sfinansować sto procent wartości kupowanego używanego samochodu. Jeśli nie posiadamy wkładu własnego, albo jest on zbyt niski, to dla nas korzystniejszą ofertą będzie rzecz jasna oferta banku, który udziela kredytu bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Oferty możemy porównać korzystając ze stron internetowych. W zdecydowanej większości przypadków zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest nabyty samochód. Chodzi tutaj o tak zwane przewłaszczenie mienia, w tym przypadku przewłaszczenie samochodu.

Co z zabezpieczeniem kredytu?

Taki rodzaj zabezpieczenia jest stosowany nie tylko w przypadku udzielania kredytu na zakup nowego samochodu, ale także używanego. Używany samochód możemy również kupić za pożyczone pieniądze. Pożyczki może nam udzielić osoba prywatna. Zostanie ona zabezpieczona także przewłaszczeniem mienia. Ofert prywatnych pożyczkodawców możemy poszukiwać w wirtualnej przestrzeni. Bardzo często ich oferty są niezwykle korzystne. Na zakup używanego samochodu możemy zaciągnąć kredyt samochodowy. Używane samochody są tańsze od nowych, a banki raczej nie stwarzają trudności przy udzielaniu kredytu na ich zakup. Na pewno też uda nam się znaleźć korzystną ofertę wśród nie tylko bankowych propozycji.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz