Kredyt studencki: kilka przydatnych faktów

Kredyt studencki: kilka przydatnych faktów

Banki mają dzisiaj produkty kierowane do naprawdę różnych grup klientów. Bez wątpienia na uwagę zasługuje kredyt studencki, który powstał z myślą o studentach. To propozycja dla tych, którzy po szkole średniej chcą się dalej kształcić, a jednocześnie nie chcieliby, aby ich naukę w znacznej mierze finansowali rodzice.

 

Kredyt studencki to produkt, który kierowany jest do studentów studiów:

pierwszego stopnia, czyli studiów licencjackich;

drugiego stopnia;

jednolitych magisterskich;

doktoranckich.

Jak widać osób, które mogą zaciągnąć taki właśnie kredyt jest całkiem sporo.

 Kredyt studencki

Kredyt studencki dość istotnie różni się od klasycznego kredytu, jaki można zaciągnąć w banku. Przede wszystkim nie jest on wypłacany w całości od razu. Pieniądze z kredytu studenckiego wypłacane są w miesięcznych ratach. Aby jednak wypłata mogła ruszyć, niezbędne jest dostarczenie do banku zaświadczenia z uczelni, że jesteśmy jej studentem. Kiedy tego zaświadczenia zabraknie, kredyt nie będzie wypłacany. Kiedy chodzi o kolejne transze, ich wypłata zostanie po prostu wstrzymana i rozpocznie się liczenie okresu, który musi minąć do rozpoczęcia spłaty.

 Wysokość transzy

Wysokość transzy kredytu studenckiego wynosi sześćset złotych. Wiele osób powie, że nie jest to duża kwota. Z całą pewnością może ona jednak doskonale wesprzeć budżet studenta. Pieniądze z kredytu można przeznaczyć na przykład na wynajem pokoju, co już jest ogromnym odciążeniem. Wniosek o przyznanie kredytu studenckiego należy złożyć w ściśle określonym terminie. Jeśli tego nie zrobimy, o kredyt nie będziemy mogli się starać. W sytuacji, kiedy bank nam odmówi, kolejny wniosek możemy złożyć do końca lutego, ale już w innym banku.Kredyt studencki – tak, jak każdy inny kredyt – trzeba oczywiście spłacić. Warto jednak wiedzieć, że osoby, które znalazły się w gronie najlepszych studentów na roku będą miały umorzone część należności. Jest to ogromna nagroda za trud włożony w studiowanie. Z całą pewnością warto przykładać się do uzyskiwanych wyników. Studenci najgorsi na taką nagrodę nie mogą bowiem liczyć.

Podobne wpisy: