Kredyty bankowe

Kredyty bankowe

Współcześnie banki oferują nam wiele narzędzi, które funkcjonują jako pożyczki. Klient może dziś wybierać w kredytach i innych ofertach finansowych. Warto więc dowiedzieć się czym się różnią poszczególne kredyty od siebie.

Najprostszą formą kredytu jest oczywiście ten gotówkowy. Ubiegać się może o niego każdy, kto jest obywatelem polskim i posiada dowód tożsamości. Aby wziąć kredyt gotówkowy, wystarczy wypełnić wniosek na stronie banku i przesłać skan dokumentów poświadczających naszą tożsamość oraz zarobki.

Możemy też udać się do placówki banku i tam bezpośrednio wnioskować o kredyt

Jego niewątpliwą zaletą jest szybkość rozpatrywania wniosku. Większość banków decyzję o przyznaniu lub odrzuceniu kredyt, wydaję praktycznie od ręki. Aby go uzyskać potrzebne nam będzie też zaświadczenie o naszych dochodach. Może być to odcinek renty lub emerytury, a w przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, zaświadczenie o zarobkach z zakładu pracy. Kredyt gotówkowy możemy przeznaczyć na dowolny, wybrany przez nas cel. Bank w żaden sposób nie ingeruje w fakt wydawania przez nas pieniędzy. Musimy je tylko zwrócić w terminie.

Sprawdź więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html

Nieco inaczej ma się rzecz, jeśli chodzi o kredyty samochodowe

Ta forma kredytu ma jasno skonkretyzowany cel. Pieniądze uzyskane przez kredyty samochodowe możemy wydać tylko i wyłącznie na zakup samochodu. Zazwyczaj nie otrzymujemy ich zresztą do ręki, a bank w naszym imieniu dokonuje zakupu wskazanego przez nas pojazdu. Procedura wzięcia kredytu jest podobna jak w przypadku kredytu gotówkowego, ale musimy się liczyć z koniecznością dostarczenie faktury zakupu samochodu oraz zaświadczeń o tym, że pojazd nie stanowi zastawu i nie jest zajęty przez komornika.

Podobnie sytuacja wygląda przy kredytach mieszkaniowych. Także w tym wypadku pieniądze uzyskujemy na jasno określony cel i również nie mamy do nich praktycznie dostępu. Kredyty mieszkaniowe są zazwyczaj długoterminowe oraz najdroższe dla klienta. Często ich spłata trwa przez dwadzieścia lub trzydzieści lat.

Podobne wpisy: