Kto powinien wykupić pakiet assistance?

Branża ubezpieczeń samochodowych stale się rozwija i posiada coraz więcej usług, które można wykupić aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego samochodu. Jedną z takich usług jest assistance. Jest to usługa gwarantująca bezpieczeństwo w sytuacji gdy auto ulegnie awarii. W sytuacji takiej kierujący nie jest zdany sam na siebie a może liczyć na profesjonalną pomoc i będzie mieć możliwość dotarcia do celu.

Ubezpieczenie to wiąże się jednak z dodatkowym kosztem. Dlatego też warto wiedzieć do kogo jest ono tak naprawdę kierowane i kto na nim najwięcej zyska?

Dla kogo pakiet assistance?

Ubezpieczenie to kierowane jest przede wszystkim do wszelkiego rodzaju biznesmenów oraz przedstawicieli handlowych. Są to osoby, które ze względu na to, że posiadają wyznaczone terminy spotkań muszą być w danym miejscu o określonym czasie. W przypadku awarii auta potrzebują więc szybko jakiegoś pojazdu zastępczego dzięki któremu będą w stanie dotrzeć do celu. Samodzielne organizowanie tego wszystkiego jest bardzo skomplikowane i w przypadku większej ilości awarii wiąże się z naprawdę sporymi kosztami. Dlatego też warto posiadać ubezpieczenie assistance, które w takich sytuacjach umożliwi otrzymanie auta zastępczego na koszt ubezpieczyciela. Przeciętny użytkownik samochodu również takowy pakiet może sobie wykupić ale jeżeli nie pokonuje bardzo dużych dystansów i rzadko musi być w określonym miejscu o określonej porze to pakiet takowy będzie mu raczej zbędny i będzie jedynie niepotrzebnym wydaniem pieniędzy.

Co oferują pakiety assistance?

Przede wszystkim są doskonałą ochroną na wypadek awarii pojazdu. W przypadku gdy pojazd ulegnie awarii na drodze wystarczy jeden telefon a na miejsce skierowana zostanie laweta. W takiej sytuacji w zależności od wybranego pakietu można liczyć na to, że:

– auto zostanie odholowane do punktu napraw

– jeżeli naprawa nie będzie możliwa do wykonania w 24 godziny, kierujący otrzyma zwrot za pobyt w hotelu

– kierujący otrzyma zwrot pieniędzy za dojazd do wyznaczonego miejsca bądź powrót do domu

– kierujący otrzyma samochód zastępczy na dalszą drogę a jego pojazd zostanie mu dostarczony jak tylko zostanie naprawiony

Jak więc widać pakiet usług jest naprawdę spory i każdy będzie w stanie wybrać coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Najdroższy ale i najbardziej komfortowy jest oczywiście wariant, w którym kierowca otrzymuje samochód zastępczy. Czasem jednak dopłacanie do niego mija się z celem. Każdy jednak powinien samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę oczekuje od auta i co tak naprawdę jest mu potrzebne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz