Kupno używanego auta z ubezpieczeniem – mniejsze koszty kredytu

Chcesz kupić używany samochód na kredyt i jednocześnie obniżyć koszty jego nabycia? W wielu bankach (m.in. Open Finance, MultiBank, Alior Bank, Getin Bank) znajdziesz specjalną ofertę, która pozwoli Ci uzyskać odsetki niższe o kilka punktów procentowych. Wystarczy zdecydować się na kupno używanego samochodu z ubezpieczeniem, którego koszt zostanie wliczony w oprocentowanie pożyczki.

Kredyty samochodowe są znacznie tańsze od pozostałych, ponieważ ich zastaw stanowi sam pojazd. Coraz popularniejsze stają się przy tym pożyczki na kupno aut używanych: ponad 80% osób kupujących samochód decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Nic w tym dziwnego, skoro samochody „z drugiej ręki” są o wiele tańsze, ogólnodostępne i niejednokrotnie mało używane. W przypadku udzielenia kredytu samochodowego banki uwzględniają obecnie dwa rodzaje zabezpieczenia: w pierwszym przypadku pożyczkodawca na czas spłaty zabiera kartę pojazdu, a informację o udzielonym kredycie i jego zastawie wpisuje do dowodu rejestracyjnego auta oraz ogólnopaństwowego rejestru zastawów. Drugim rozwiązaniem jest przydzielenie bankowi 49% wartości samochodu do czasu spłaty zadłużenia.

Oferowane przez banki obniżki na używane auta z ubezpieczeniem wynikają ze znacznego spadku popularności kredytów samochodowych, jaki można obserwować już od 2 lat. Ilość udzielanych pożyczek zmniejsza się w każdym kwartale, co skutkuje koniecznością wprowadzania atrakcyjnych ofert, mających przyciągnąć klientów. Obecnie najlepsze warunki kredytowe oferują: Santander Consumer Bank, MultiBank, Getin Bank, Credit Agricole, BNP Paribas, Alior Bank oraz Bank Pocztowy (wszystkie wymienione oferują oprocentowanie mniejsze niż 10%). Każda pożyczka posiada jednak pewne ograniczenia: w niektórych ofertach musimy nabyć określony typ ubezpieczenia, inne dotyczą wkładu finansowego jedynie do połowy wartości pojazdu. Jeśli zastanawiamy się nad nabyciem samochodu używanego na kredyt, warto dokładnie przeanalizować propozycje poszczególnych banków i wybrać taką opcję, która pozwoli nam nie przepłacić za obowiązkowe ubezpieczenie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz