kluczyki

Leasing bez kapitału

Z ofert leasingowych korzystają obecnie niemal wszyscy przedsiębiorcy, jeśli spojrzeć na przekrój rodzajów ich działalności, lokalizacji firm czy skali działalności. Leasing to po prostu sposób na rozwijanie przedsiębiorstwa. W największym stopniu wykorzystują go oczywiście duże firmy, które w ten sposób optymalizują swoje podatki oraz skutecznie bronią się przed wszelkiego rodzaju zatorami płatniczymi, jakie mogłyby się pojawić w związku ze zbyt dużymi wydatkami inwestycyjnymi. Coraz częściej leasing jest jednak wielką pomocą także dla najmniejszych podmiotów.

Jaka firma może skorzystać z leasingu?

Leasing to formalnie sposób finansowania majątku trwałego firmy, ale w praktyce można szczerze powiedzieć, że jest to po prostu forma pożyczki biznesowej. W pewnym sensie zbliżona jest do wielu instrumentów kredytowych, jakie oferowane są przez chociażby banki. Od kredytu samochodowego, leasing samochodowy różni w zasadzie tylko zestaw kwestii formalnych. Dla osoby wsiadającej codziennie do samochodu wychodzi mniej więcej na to samo. Dlatego też zasady skorzystania z leasingu samochodu są bardzo zbliżone do zasad związanych z udzielaniem kredytu samochodowego lub innego kredytu na zakup majątku trwałego dla firmy. Firma musi być wypłacalna i musi mieć dobre perspektywy. Ale czy musi mieć kapitał już teraz? Informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

Kwestia wkładu własnego

Firmy leasingowe, takie jak Santander Consumer Multirent, coraz częściej biorą pod uwagę sytuację najmniejszych podmiotów gospodarczych, w tym firm jednoosobowych. Największym ukłonem, jaki Santander Consumer Multirent robi w ich kierunku, jest rezygnacja z wymogu stosowania wpłaty początkowej. Wkład własny jest często poważnym problemem dla najmniejszych podmiotów i blokuje je przed jakimikolwiek większymi inwestycjami, przez co tracą wiele szans rynkowych. Santander Consumer Multirent rozumie takie sytuacje i jest w stanie zaoferować klientom umowę, w której wkład własny nie jest wymagany i równocześnie nie wymaga żadnych innych zabezpieczeń, które normalnie nie pojawiają się jako warunki umowy leasingowej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz