Nadchodzą ciężkie czasy dla właścicieli samochodów

Z roku na rok koszty eksploatacyjne samochodów wciąż rosną, mimo tego, iż te tracą na swojej wartości. Galopujące ceny paliw dały się we znaki już niejednemu kierowcy, a przecież to jeszcze nie koniec podwyżek. Wszyscy z utęsknieniem wspominamy czasy, kiedy benzyna kosztowała niecałe dwa złote, a nie było to przecież tak dawno.

Przecież niecałe piętnaście lat temu można było zatankować cały czterdziestolitrowy bak za około 80zł, kiedy dzisiaj za tą samą ilość paliwa trzeba wyłożyć na ladę ponad 200zł co jest dla wielu niezrozumiałe. Ceny paliw wciąż rosną, a ropa nie drożeje przez ten cały czas.

Zawsze ktoś znajdzie sposób

Właściciele stacji benzynowych tak się już wycwanili, że jeżeli ceny ropy urosną minimalnie to ceny paliw rosną o kilka groszy, ale jeżeli ropa stanieje o 10-20% to paliwo będzie tańsze o 4-5 groszy. Taka polityka sprawiła, że na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat paliwo podrożało niemal dwukrotnie! Oczywiście nie podoba się to kierowcom, którzy muszą oszczędzać przez to na czym innym i polują na najtańsze oc. W poszukiwaniu okazji bardzo często przydaje się im kalkulator ubezpieczenia samochodu. Niestety jednak złe wiadomości dla kierowców nie kończą się na cenach benzyny i ropy, ponieważ inne wydatki związane z utrzymaniem samochodu również idą w górę. Kiedyś naprawa samochodu mogła odbyć się w przydomowym warsztacie, natomiast dzisiaj z byle awarią trzeba udać się do mechanika, gdyż niemal wszystko jest skomputeryzowane.

Coraz lepsze samochody

Nadchodzą ciężkie czasy dla właścicieli samochodówKupujemy coraz lepsze samochody, więc oc samochodu również rośnie i to też pochłania pieniądze. W ciągu roku na auto trzeba wydać naprawdę mnóstwo pieniędzy, a z nadejściem najbliższych lat będzie jeszcze drożej, ponieważ tanie oc będzie tylko wspomnieniem, a wszystkie ubezpieczenia pójdą wysoko w górę. Przez ciągłe podwyżki cen paliw rosną także ceny podstawowych artykułów takich jak pieczywo, mięso, środki chemiczne, a to odbija się na całej gospodarce. Zwykła podwyżka cen paliw powoduje lawinę podwyżek, nawet turystyczne ubezpieczenia się przez to podnoszą i nikogo już nie dziwi, że z dnia na dzień ceny mogą podnieść się o kilka procent.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz