Oszustwa w polisach

Oszustwa w polisach

W Polsce niestety z roku na rok coraz więcej przybywa prób dokonania oszustw ubezpieczeniowych, a także udanych wyłudzeń odszkodowania. Na szczęście nie znajdujemy się w tej dziedzinie w światowej czołówce , tym nie mniej z polskiego systemu ubezpieczeniowego wyprowadzana zostaje rok rocznie suma określana na kwotę 1 miliarda złotych. Kto za to płaci oczywiście inni ubezpieczeni.

Tak więc przestępcy tak naprawdę okradają tych złych towarzystw ubezpieczeniowych, ale innych ludzi. Mówiąc kolokwialnie najgorsze złodziejstwo w najgorszym wydaniu.

Ubezpieczenie AC to doskonała okazja

Bo przecież teoretycznie łatwo zajechać komuś drogę i się „podłożyć”. Ubezpieczyciel zapłaci, a jak się dobrze pomyśli to czysty zysk i pieniądze na inne wydatki. Części myślących w ten sposób się udaje, części z nich udaje się znaleźć na tamtym świecie, a jeszcze inni i to uwaga jest najliczniejsza grupa kończą takowe koncepcje z oskarżeniem o próbę wyłudzenia ubezpieczenia. Policja bowiem rzadko kiedy nie wykrywa takich sytuacji. Ubezpieczenie AC daje jeszcze inną okazję do perfidnego naciągnięcia ubezpieczyciela. Sprzedajemy samochód za granicą. Właściwie jest to możliwe tylko na Wschodzie, a do naszego ubezpieczyciela w Polsce zgłaszamy kradzież. Trudno ustalić coś z tamtejszą policją więc szanse na podwójny zarobek są spore.

Przestępstwa ubezpieczeniowe

Skuteczne zwalczanie przestępstw ubezpieczeniowych zależy w dużej mierze od jakości współpracy i współdziałania zakładów ubezpieczeń z organami ścigania. Jeśli w jakiś sposób przyłączają się one do tego procederu sprawa jest praktycznie nie do wykrycia. Znany jest również tzw. „tuning odszkodowań” gdzie części zniszczone zamienia się na jeszcze bardziej zniszczone, i przy pomocy mechanika czy laweciarza ubezpieczyciel uznaje naszą „szkodę całkowitą” wypłacając nam pełną sumę odszkodowania za rozbite auto, podczas gdy wystarczyłaby tylko naprawa. W związku z tym oszust remontuje auto, sprzedaje go z zyskiem i zarabia podwójnie. Podobne rzeczy dzieją się jeśli chodzi o ubezpieczenie mieszkania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz