Polisa on-line

Polisa on-line

Na początku obecnego stulecia w ubezpieczeniach nadeszła wielka rewolucja internetowa, pojawiły się bowiem polisy on-line, do których przede wszystkim musiały przyzwyczajać się organy ścigania. Przede wszystkim trudno im było zaakceptować dokumenty bez pieczątek i własnoręcznych podpisów.

Jednak mimo wszystko ubezpieczenia direct znalazły swoje miejsce na rynku i nawet poświadczenia internetowe zaczęły być w pełni akceptowane.

Udogodnienie

Prekursorem takich polis zostało Towarzystwo Ubezpieczeniowe Link4. Za nimi poszli inni, widząc że kierowcy coraz chętniej doceniają tego typu udogodnienie. Wystarczyło wejść na stronę internetową, zawrzeć korzystną umowę, a po chwili można już wydrukować potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia i bezpiecznie i legalnie poruszać się po polskich drogach. Czekając przy tym spokojnie na tzw. „oryginalne dokumenty” Ubezpieczenia komunikacyjne zawierane przez Internet to również doskonałe rozwiązanie dla zapominalskich, którzy wszystkie tego typu formalności pozostawiają na ostatnia chwilę. Gdyby nie OC samochodu on-line, zapewne poruszaliby się bez ważnego ubezpieczenia co oczywiście grozi mandatem w wysokości 50 złotych. Jeszcze większa kara liczona w euro czeka nas gdy nie zadbamy o ciągłość ubezpieczenia. Dlatego wersja polisy on-line może okazać się prawdziwym wybawieniem.

Nie tylko ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenie mieszkania on-line również jest możliwe. Podobnie jak praktycznie wszystkie inne ubezpieczenie mienia. Nie musimy wtedy biegać po agentach. Wyliczymy sobie składkę siedząc wygodnie przed ekranem monitora, ba! dzięki porównywarkom z łatwością wybierzemy dla nas najlepszą ofertę ubezpieczycieli. Szybciej, łatwiej i przyjemniej. Poza tym ubezpieczenia przez Internet często umożliwiają nam osiągnięcie dostępu do dodatkowych zniżek. Przykładowo w Link4 przy samym płaceniu kartą kredytową możemy uzyskać 5% zniżki. Często rabat czeka już na nas za korzystanie z Internetu. Robimy wszystko sami, więc mamy zniżkę za niekorzystanie z pomocy agenta.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz