Polisa posagowa – dlaczego warto ją mieć?

Masz dziecko albo wnuka w wieku szkolnym? A może niedługo powiększy Ci się rodzina? Być może Twoje dorosłe już dziecko niebawem sprezentuje Ci wnuka?  Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco to z całą pewnością powinieneś zainteresować się tematem zabezpieczenia jego przyszłości. Zadaniem polisy posagowej jest zabezpieczenie dziecka na wypadek Twojej śmierci.

Oszczędzasz pieniądze na dobry start w dorosłe życie dziecka. A jak wiadomo koszty związane z miesięcznym utrzymaniem studenta w obcym mieście wynoszą obecnie ponad 1000 zł i stale rosną. Ponadto istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości studia na uczelniach państwowych staną się odpłatne. Polsce nie grozi już zjawisko hiperinflacji z przełomu lat 80. i 90. Sytuacja gospodarcza naszego kraju jest stabilna i możemy spodziewać się dalszego wzrostu.

Analiza możliwości rynku

Aby mieć pewność, że podjęte przez nas działania dadzą zamierzony efekt w przyszłości koniecznością staje się dokładne przeanalizowanie możliwości rynku pod kątem produktów ubezpieczeniowych. Jak wiadomo na rynku usług podobnych instrumentów nie brakuje. Mimo, że każda z firm ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie ubezpieczenie na życie czy fundusz inwestycyjny to składane przez nich propozycje nieraz w znaczącym stopniu różnią się od siebie. Pierwszym i najważniejszym krokiem zmierzającym do podjęcia najlepszej decyzji z możliwych staje się dokładna i skrupulatna analiza swoich potrzeb. Na podstawie wyciągniętych wniosków warto jest dopasować rozwiązanie do indywidualnych preferencji.

Zapoznanie z OWU

Ponadto konieczne staje się zapoznanie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, które nakreślają prawa i obowiązki klienta oraz prawa i obowiązki zakładu ubezpieczeń. To w nich znajdą się informacje dotyczące zakresu ochrony czy liczby wyłączeń, czyli przypadków, kiedy to wypłata odszkodowania nie nastąpi. Dokładne zapoznanie się z tym dokumentem niesie ze sobą wiele plusów wobec czego nie warto jest ignorować tego faktu. Polisa posagowa to instrument finansowy, który zostaje wypłacony w chwili, gdy dojdzie do naszej śmierci osobie jaka została w dokumencie oznaczona. W momencie, gdy dojdzie do zdarzenia opisanego w warunkach zawarcia polisy to zostanie zrealizowana wypłata na konto wyznaczonej osoby. W chwili, gdy nie ma ona ukończonego 18 r.ż. pieniądze trafiają do prawnego opiekuna.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz