Pomnażanie pieniędzy

Każdy kto ma pieniądze chciałby je pomnożyć. Zadanie to jest bardzo proste, jednak trzeba pamiętać, że niestety, aby dużo zarobić trzeba albo mieć dużo pieniędzy albo dużo ryzykować. Dlatego też niestety większość szarych kowalskich nie może pozwolić sobie na tego rodzaju zarobek związany z ryzykiem.

 

Pozostają im metody bezpieczniejsze, które niestety nie przynoszą aż takich zysków jak bardziej niebezpieczne metody związane z inwestowaniem. Lokaty bankowe obecnie zapewniają zysk na poziomie kilku procent zwykle w okolicach 2-3 co niestety nie jest nawet sposobem na zarobek, a tylko i wyłącznie na zmniejszenie strat spowodowanych inflacją. Jeżeli więc chcesz zarobić na tego rodzaju inwestycjach musisz wybrać bardziej agresywne sposoby na pomnażanie pieniędzy.

Agresywne metody inwestowania

Do najbardziej popularnych sposobów z zakresu agresywniejszych metod inwestowania i pomnażania swojej gotówki są fundusze inwestycyjne oraz inwestowanie na akcjach. Fundusze akcyjne standardowo dzielą się na 3 podstawowe rodzaje, czyli fundusze akcyjne (operujące głównie na akcjach), obligacyjne (skupiające się na obligacjach) oraz fundusze hybrydowe, które większość pieniędzy wkładają w obligacje i pochodne instrumenty, ale część inwestują w akcje. Wybór odpowiedniego funduszu jest dla przeciętnego kowalskiego najlepszym sposobem na pomnażanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Oczywiście aby móc inwestować pieniądze w tego rodzaju inwestycje to niezbędne są konta bankowe, które umożliwiają przelewanie pieniędzy na tego rodzaju fundusze. Oczywiście niezależnie czy wybierzesz bezpieczny fundusz czy też raczej taki bardziej ryzykowny musisz liczyć się z możliwością starty pewnych pieniędzy. Nawet jeżeli te straty nie będą długotrwałe to mogą w pewnych momentach sięgnąć co najmniej kilku procent naszej inwestycji. W związku z tym jeżeli chcesz takich sytuacji uniknąć to musisz zrezygnować z funduszy inwestycyjnych, a tym bardziej funduszy akcyjnych, które są o wiele bardziej niebezpieczne.

Konta oszczędnościowe i lokaty terminowe

Dla osób, które cenią sobie spokój pozostaje oszczędzanie na kontach oszczędnościowych oraz lokaty terminowe. Oczywiście każdy powinien sam zdecydować się na wybór konkretnego rozwiązania jednak im jest ono bardziej zyskowne tym istnieje większa szansa na to, że będzie także o wiele bardziej ryzykowne. Oczywiście najlepiej jest po prostu inwestować w siebie, jednak nie każdy ma taką możliwość i chęci. Dlatego też zanim wydasz swoje ciężko zarobione pieniądze zastanów się czy inwestujesz w siebie czy też w jakąś formę ich pomnażania. Decyzja jest bardzo istotna.

Podobne wpisy: