Pożyczki gotówkowe

Pożyczki gotówkowe to przede wszystkim domena firm działających poza sektorem bankowym. Tego rodzaju firmy głównie kojarzyć mogą się z szybkimi pożyczkami gotówkowymi, tak zwanymi chwilówkami. Są to pożyczki udzielane na stosunkowo krótki okres czasu, do niewielkich kwot.

Rzadko kiedy są to kwoty rzędu kilku tysięcy złotych, przeważnie do czynienia mamy z dużo niższymi kwotami. Bardzo charakterystyczne dla tego typu pożyczek jest także to, że są one bardzo elastyczne. Obecnie na rynku znajdziemy oferty w ramach których można dostosować wiele parametrów samej pożyczki gotówkowej, miedzy innymi czas spłaty pożyczki, który może wynosić dokładnie określoną liczbę dni.

Także wnioski o udzielenie szybkiej pożyczki rozpatrywane są w bardzo krótkim czasie, przeważnie poniżej jednego dnia. Dostępne są także dodatkowe usługi w tym możliwość domowej obsługi pożyczki gotówkowej. Firm, które mają w swojej ofercie szybkie pożyczki jest oczywiście najwięcej, ale na tym nie kończy się możliwość korzystania z pożyczek gotówkowych poza sektorem bankowym. Większe firmy pożyczkowe o dobrze ukształtowanej pozycji rynkowej mogą zaoferować swoim klientom także możliwość skorzystania z pożyczek na zdecydowanie większe kwoty. Przykładem jest tutaj działająca już od niemalże 20 lat na polskim rynku firma Provident w której ofercie znajdziemy także pożyczki gotówkowe udzielane na odpowiednio wyższe kwoty.

W ofercie niektórych firm pożyczkowych znajdują się nawet tak zwane pożyczki hipoteczne. W dużym stopniu są one mocno zbliżone do zwykłych pożyczek gotówkowych. Różnicę stanowi tutaj jednak nieporównywalnie wyższa kwota pożyczki oraz zastosowane zabezpieczenie w formie wpisu hipotecznego. Tak samo jak banki firmy pożyczkowe także mogą stosować różne formy zabezpieczeń swoich pożyczek. Są to na ogół zabezpieczenia w postaci dodatkowych ubezpieczeń pożyczek gotówkowych, ale możliwe jest także zastawienie ruchomości czy nieruchomości, co jest spotykane już w przypadku pożyczek gotówkowych udzielanych na zdecydowanie wyższe kwoty.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz