Problemy z trawieniem

Problemy z trawieniem

Problemy z trawieniem to klasyczny temat-rzeka, ponieważ mogą one być powodowane przez przeogromną ilość czynników bezpośrednich i pośrednich. Problemy z trawieniem mogą mieć też bardzo różną postać.

Dla niektórych osób będą to silne wzdęcia, dla innych osób będzie to zgaga, jeszcze inne osoby będą miały zatwardzenia, a przeciwieństwo zatwardzeń też nie jest niczym nadzwyczajnym. Dobrym pomysłem takich przypadkach jest sprawdzenie, jakie sposoby na pomoc ma dla nas przygotowane apteka internetowa.

Wzdęcia

Wzdęcia są często spowodowane nie tyle realnym problemem z trawieniem, co z odpowiednim transportowaniem treści pokarmowej. W jelitach powstaje dużo gazu, który blokuje prawidłową perystaltykę, jak określa się językiem naukowym działanie jelit. Usunąć tego gazu tak po prostu się nie da, ale da się wywołać efekt, dzięki któremu duże komory z gazem zostaną rozbite na mniejsze bąbelki, które nie będą już powodowały bólu i nie będą w takim stopniu zakłócały trawienia. Środki, które oferują taki efekt, SA idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają jakichś poważnych problemów, ale po prostu przeszarżowały przy stole.

Więcej na stronie https://www.nowafarmacja.pl/

Zatwardzenia

Zatwardzenia to coraz częściej pojawiający się problem wśród osób, które jedzą produkty wysoko przetworzone i które w swojej diecie mają bardzo mało błonnika. Błonnika się nie trawi i jest to jego bardzo dobra cecha, ponieważ pozwala to na lepsze przetwarzanie stolca w jelicie grubym. Suplementy diety zawierające błonnik, a także chlorofil, to znakomite rozwiązanie problemów okazjonalnych zaparć. W dłuższej perspektywie czasu lepszym rozwiązaniem jest zmiana diety, ale w perspektywie krótszej to właśnie środki z błonnikiem dadzą najwięcej.

Refluks żołądkowy

Cofanie się treści żołądkowej do gardła jest bardzo nieprzyjemne, a w dłuższej perspektywie czasu nawet groźne. Taki stan rzeczy powoduje bowiem, że kwasy dostają się w miejsca, gdzie ich nie powinno być. Leki neutralizujące kwasy są dostępne bez recepty i zazwyczaj pomagają skutecznie w eliminowaniu zgagi.

Podobne wpisy: