Pułapki AC

Pułapki AC

Naprawienie szkody, zgodnie z dyspozycją art. 361 § 2 Kodeksu cywilnego, polega na zwrocie kosztów, poniesionych przez poszkodowanego. Dlatego właśnie zawieramy ubezpieczenia. Bez względu na to czy jest to ubezpieczenie majątkowe czy ubezpieczenie komunikacyjne. Niektóre z nich są obowiązkowe, a niektóre nie, ale coraz częściej jesteśmy skłonni ubezpieczać się dodatkowo aby uniknąć w razie szkód dodatkowych obciążeń finansowych.

Z tego też względu kierowcy nie oglądają się na ekstra wydatek i zawierają wspólne ubezpieczenie OC AC.

Wykupując ubezpieczenie AC

Powinniśmy się zawsze zapoznać dokładnie z warunkami umowy. Z reguły nie czytamy co podpisujemy i naiwnie sądzimy, że odszkodowanie zostanie nam wypłacone w każdym wypadku. A to dlatego, że przecież opłacamy składkę. Niestety to tylko część prawdy.

Jakie pułapki mogą czekać na ciebie w ubezpieczeniu AC?

Nie dostaniesz pełnego odszkodowania z AC jeśli przekroczysz prędkość lub nie zapniesz pasów. Ubezpieczyciel może pomniejszyć je nawet o połowę.

Kolejną często kontrowersyjną kwestią jest zwrot kosztów poniesionych na holowanie pojazdu do warsztatu. Samochody bowiem najczęściej psują się przecież na środku drogi. Niestety może się okazać, że tych pieniędzy od ubezpieczyciela nie uzyskamy. Jeśli jesteśmy tym zainteresowani warto zawczasu uważnie prześledzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Diabeł tkwi w szczegółach

W przypadku AC wypłata odszkodowania może być uzależniona od szeregu warunków. Przykładowo jest to posiadanie drugiego kompletu kluczyków i zamontowanie autoalarmu w pojeździe.

Bądź dobrym płatnikiem rat

Jeśli się spóźnisz, a w tym czasie akurat nastąpi szkoda możesz pożegnać się z odszkodowaniem. Chociaż trzeba powiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe idą na rękę ubezpieczonym i po uregulowaniu raty wypłacają jaką część odszkodowania.

Ubezpieczyciel zwróci tylko za nieoryginalne części

Chodzi tu o minimalizowanie kosztów szkody. Jeśli części zamienne nie różnią się jakością mogą zostać zainstalowane zamienniki. Jeśli koniecznie chcemy oryginały to nikt nas nie zmusi do zainstalowania zamienników, ale różnicę w kosztach będziemy musieli pokryć sami.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz