Spotkanie na sali sądowej w przypadku źle wykonanego przelewu?

Spotkanie na sali sądowej w przypadku źle wykonanego przelewu?

Czasami dochodzi do sytuacji, w której to zlecamy wykonany błędnego przelewu. Nie świadomi tego co się stało zajmujemy się kolejnymi sprawami, po czym okazuje się, że pojawia się problem. Mianowicie wysłane przez nas pieniądze nie trafiają do osoby, do której powinny. Czy wtedy pojawia się możliwość odzyskania ich? Co można zrobić, aby dostać pieniądze z powrotem? Okazuje się, że jest rozwiązanie naszych kłopotów wobec czego warto jest zdawać sobie sprawę z tego oto faktu. Nie można wykluczyć, że osoba, która otrzymała przelew nie będzie chciała polubownie rozwiązać sprawy.

Nadawca przelewu

Jeżeli tak nie będzie to w takiej sytuacji nadawcy przelewu nie pozostaje nic innego, jak dochodzić swoich racji na drodze sądowej. Nie powinno być to jednak trudne, bo w Kodeksie cywilnym można znaleźć szczegółowe przepisy dotyczące bezpodstawnego wzbogacenia się. Na ich podstawie, a także dowodów w postaci: potwierdzenia błędnej dyspozycji przelewu, wezwania skierowanego do odbiorcy przelewu za pośrednictwem banku czy innych dokumentów, powód może skutecznie dochodzić swoich roszczeń. W momencie, w którym to sprawa zakończy się dla niego pozytywnie i wydany zostanie nakaz zapłaty, to osoba pozwana, czyli ta która się bezpodstawnie wzbogaciła się zostanie zobowiązany do oddania kwoty.

Kwota wraz z odsetkami

Możliwe, że będzie to kwota wraz z odsetkami. Co w sytuacji, gdy pozwany nadal nie będzie chciał oddać niesłusznie mu przelanych pieniędzy? Jeżeli taka sytuacja będzie mieć miejsce to z wielu powodów może dochodzić swoich roszczeń na drodze przymusu. Możliwe staje się skierowanie sprawy do komornika sądowego. Ten, za pomocą przyznanych mu narzędzi, będzie mógł skutecznie odzyskać pieniądze, zajmując np. wynagrodzenie dłużnika. W ten oto sposób przedstawia się procedura dochodzenia środków z błędnie wykonanego przelewu. Przelewy przez internet mogą wychodzić z licznymi pomyłkami, w końcu niewiele potrzeba, aby błędnie dokonać podobną dyspozycję.

Podobne wpisy: