Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne

Zgodnie z przepisami prawa wszystkie ubezpieczenia oc są jednakowe pod względem maksymalnej sumy odszkodowania, które może zostać wypłacone z polisy ubezpieczonego oraz pod względem zakresu podstawowej ochrony, które takie ubezpieczenie oferuje.

Aby towarzystwo ubezpieczeniowe mogło takie polisy sprzedawać, ubezpieczenie to spełniać powinno wszystkie wymagania. OC jednak to nie jedyne ubezpieczenia komunikacyjne. Dodatkowo wyróżnić możemy jeszcze dwa dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, chociaż to właśnie tanie oc kalkulator jest ubezpieczeniem podstawowym które powinien mieć każdy właściciel pojazdu, niekoniecznie samochodu osobowego.

OC wyliczane w oparciu o ryzyko

Koszty oc kalkulator wyliczane są w oparciu o ryzyko, które ponosi towarzystwo ubezpieczeniowe, udzielające takiego ubezpieczenia. Im to ryzyko jest mniejsze tym wyższe zniżki może uzyskać kierowca. Zniżki te mogą znajdować także swoje odbicie w przypadku ubezpieczeń AC, które są dodatkowymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Takie dodatkowe ubezpieczenia samochodu chronią samochód także podczas postoju, a nawet wtedy gdy to jego właściciel spowoduje wypadek. Zakres ochrony tego typu ubezpieczenia ustalić można samemu. Można zakupić je od razu w pakiecie z OC lub ewentualnie dokupić w późniejszym terminie. Ubezpieczenie to pokrywać może wszelkie szkody, które pojawią się przy użytkowaniu samochodu.

Dodatkowo ubezpieczenie

Ubezpieczenia komunikacyjneUbezpieczając dodatkowo swój samochód warto jest mieć także dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, które jest ostatnim ubezpieczeniem, jakie można zakwalifikować do grupy ubezpieczeń komunikacyjnych. Chodzi oczywiście o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które chronić może kierowcę nawet wtedy gdy to on spowodował wypadek. Jest to jedyne tego typu ubezpieczenie, które wykupić może osoba nie będąca właścicielem pojazdu mechanicznego, a które chroni nawet przed skutkami wypadków podczas poruszania się komunikacją miejską. Posiadają pakiet takich ubezpieczeń osoba ubezpieczona jest w pełni chroniona przez ubezpieczyciela. W takich wersjach nie rzadko wykupywane są ubezpieczenia firm, które dodatkowo mogą zawierać możliwość uzyskania odszkodowania w przypadku gdy do szkody dojdzie w wyniku rozładunku czy też załadunku towarów.

 

Podobne wpisy: