Ubezpieczenie auta przez internet

W obecnych czasach trudno byłoby nam wyobrazić sobie życie bez internetu: w końcu właśnie dzięki niemu w szybki i wygodny sposób wykonujemy znaczną część codziennych czynności: robimy zakupy, płacimy rachunki, pracujemy, rozmawiamy ze znajomymi, przeglądamy i opiniujemy interesujące nas produkty. Naprzeciw potrzebie wygodnego korzystania z usług online wychodzą także firmy ubezpieczeniowe, które oferują ubezpieczenie auta przez internet – wystarczy wejść na witrynę wybranego ubezpieczyciela i wypełnić załączony formularz.

Ubezpieczenia przez internet coraz częściej zastępują tradycyjny sposób podpisywania polisy. Dzieje się tak nie tylko ze względu na duży komfort, jaki daje możliwość zawarcia umowy bez wychodzenia z domu. Polisy internetowe są zazwyczaj tańsze niż ich odpowiedniki w zakładach ubezpieczeniowych – poszczególne firmy niejednokrotnie oferują atrakcyjne promocje na wszystkie rodzaje ubezpieczeń: OC, AC czy NNW. Pierwsze z nich dotyczy obowiązkowej polisy, zapewniającej pokrycie szkód wypadku, spowodowanego przez ubezpieczony samochód. Umowa przez internet zawierana jest na 12 miesięcy na takich samych zasadach, jak tradycyjne ubezpieczenie. AC gwarantuje nam zwrot kosztów w przypadku uszkodzenia lub kradzieży samochodu, a NNW – odszkodowanie w razie nieszczęśliwego wypadku.

Zanim zdecydujemy się na określonego ubezpieczyciela i wybierzemy konkretną ofertę, warto prześledzić propozycje firm, prowadzących ubezpieczenie przez internet. Wybór polisy w każdym przypadku jest bardzo indywidualny – to my decydujemy, jaki zakres ubezpieczenia będzie nam potrzebny. W internecie znajdziemy wiele rankingów, opinii i porównywarek cen, które w znaczny sposób mogą nam ułatwić wybór ubezpieczyciela i polisy. W porównaniu ofert pomocny okaże się zwłaszcza kalkulator cen. Przez internet możemy również bezpłatnie sprawdzić, czy ubezpieczenie samochodu było ważne w określonym dniu – wystarczy wejść na stronę ufg.pl, zarejestrować się i wprowadzić numer rejestracyjny auta.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz