Ubezpieczenie autocasco

Każdy kto posiada samochód dobrze wie jak łatwo go uszkodzić. Najczęściej zdarza się to na przykład podczas parkowania, gdy uderzymy w auto sąsiada lub w słupek.

Nie da się też ukryć, że bardzo często uszkodzenia samochodów mają miejsce podczas kolizji drogowych, które mogą się zdarzyć zarówno z naszej winy, jak i z winy innych. W tym drugim przypadku chroni nas ubezpieczenie OC sprawcy, które umożliwia nam naprawę samochodu bez konieczności ponoszenia kosztów.

Gorzej w przypadku gdy dochodzi do kolizji bądź wypadku z naszej winy

Wtedy problem robi się poważny, ponieważ jeżeli uszkodzone zostały drogie części, to naprawa może być naprawdę droga. Wtedy pomoże nam ubezpieczenie autocasco, które umożliwia uzyskanie środków na naprawę również wtedy gdy uszkodzenia powstały z naszej winy. Jednak nic nie ma za darmo, jeżeli będą nam się często zdarzać takie sytuacje, to składka jaką płacimy za AC może horrendalnie wzrosnąć, jak również może nam zostać w końcu wypowiedziana umowa przez ubezpieczyciela.

Polisa AC

Niemniej warto posiadać polisę AC, ponieważ zazwyczaj możemy na tym sporo zaoszczędzić. Często jest tak, że mimo iż kolizja czy wypadek nie był z naszej winy, to mimo tego zostaniemy obarczeni odpowiedzialnością. Dzieje się tak w sytuacjach niejasnych, gdy żadna ze stron nie posiadała na przykład kamerki samochodowej lub świadków. Wtedy ubezpieczenie AC sprawi, że będziemy mogli naprawić auto dzięki odszkodowaniu od ubezpieczyciela, oczywiście płacą za to większe stawki przez następny rok lub nawet dłużej. Podobnie w sytuacji stłuczki na parkingu, wjazdu na krawężnik który spowoduje uszkodzenie opony bądź koła, a także wszystkich innych tego typu uszkodzeń. Pamiętajmy jednak, że musimy jeździć ostrożnie i zgodnie z przepisami, ponieważ ubezpieczenie autocasco nie zwalnia nas z myślenia. Ubezpieczyciel może nie wypłacić nam odszkodowania jeśli odkryje, że uszkodziliśmy auto na przykład znacznie przekraczając prędkość dozwoloną, czego efektem było wypadnięcie z drogi i uderzenie np. w bariery.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz