Ubezpieczenie mieszkania. Dlaczego warto i które wybrać?

Ubezpieczenie mieszkania. Dlaczego warto i które wybrać?„Mądry po szkodzie” – to zasada, którą wciąż stosuje wielu Polaków, traktując wykup ubezpieczenia na dom czy mieszkanie jako fanaberię. Kiedy dochodzi do wypadku, okazuje się, że zostajemy bez żadnego zabezpieczenia i pieniędzy, które pozwoliłby nam poradzić sobie w trudniej sytuacji.

Jeśli chcemy uniknąć wpakowania się w tarapaty, lepiej zawczasu pomyśleć o solidnym zabezpieczeniu swojego mienia przez wykupienie ubezpieczenia mieszkania czy domu.

Dlaczego ubezpieczenia na dom to konieczność?

Zakup domu czy mieszkania to ogromna inwestycja. Wielu z nas, żeby móc wprowadzić się do wymarzonego gniazdka, musi zaciągnąć kredyt na wiele lat lub poświęcić oszczędności całego życia. Wymarzony dom czy mieszkanie możemy jednak stracić w ciągu kilku sekund z powodu wypadku losowego: powodzi, pożaru czy dewastacji. Choć każdy z nas stara się odrzucić tak negatywną wizję przyszłości, to lepiej kierować się zdrowym rozsądkiem i zawczasu ubezpieczyć, wykupując polisę. Ubezpieczenie mieszkania czy domu pokryje szkody w razie wypadku i pozwoli nam stanąć na równe nogi.

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nie równe, co wybrać?

Nie ma jednej polisy, którą oferowaliby wszyscy ubezpieczyciele. Każdy dyktuje swoje warunki i ma w ofercie co najmniej kilka różnych ubezpieczeń. Decydując się na ubezpieczenie domu lub mieszkania, warto uważnie przejrzeć oferty i wybrać tę, która ma najatrakcyjniejsze warunki. Kierowanie się najniższą ceną to zły pomysł – często tanie polisy oferują bardzo niewielkie zabezpieczenie. Lepiej miesięcznie zapłacić kilka złotych więcej, a mieć pewność, że w przypadku pożaru czy zalania przez sąsiada otrzymamy środki, które pozwolą nam na pokrycie całości szkód. Wybierając polisę, uważnie czytajmy propozycję ubezpieczyciela i starajmy się wybrać to ubezpieczenie mieszkania, w którym wymienione zostały wszelkie możliwe wypadki losowe, takie jak grad, huragan, powódź, pożar, dewastacja, rabunek, zalanie, awaria… Nie bójmy się porównywać różnych ofert i wielokrotnie konsultować umowy.

Zobacz ofertę Gothaer:

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz