Ubezpieczenie na życie dla emerytów

Ubezpieczenie na życie dla emerytów

Jesteś już emerytem i zaczynasz myśleć coraz częściej o tym, czy Twoja rodzina będzie miała skąd wziąć pieniądze na wypadek Twojej śmierci, aby Cię godnie pochować? Może martwisz się co będzie z Twoimi długami i nie chcesz obarczyć nimi najbliższych? Wobec tego jedyne wyjście to pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu na życie, które w jakiś sposób zabezpieczy Twoich bliskich przed problemami finansowymi.

Podstawowy produkt

Nie da się zaprzeczyć, że to właśnie ubezpieczenie na życie jest jedną z podstawowych polis każdej ubezpieczalni. W zależności od firmy może nieco różnić się zakresem zdarzeń, niemniej jednak w ogólnym poglądzie jej zadaniem jest ochrona osób najbliższych w razie śmierci osoby ubezpieczonej. Musisz mieć także świadomość, że w razie Twojej śmierci wypłacane jest świadczenie, które stanowi 110% sumy polisy.

Z terminem czy bez?

Najbardziej popularne firmy ubezpieczeniowe na rynku są w stanie zaproponować ubezpieczenie terminowe lub nieterminowe w zależności od potrzeb i oferty. Co prawda polisy terminowe są tańsze, niemniej jednak zawierają dość mocno rygorystyczne warunki w kwestii wieku. Przeważnie tego typu ubezpieczenie może zostać przyznane osobie w wieku 60-65 lat, co w wielu przypadkach będzie niewystarczające.

Tak więc, jeśli jesteś osobą starszą, to wtedy najlepszym wyjściem dla Ciebie będzie ubezpieczenie na życie bezterminowe. Aczkolwiek i wtedy możesz starać się o takowe tylko w sytuacji, kiedy nie ukończyłeś jeszcze 85 lat. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronach poszczególnych ubezpieczalni lub bezpośrednio kontaktując się z ich przedstawicielami, którzy bardzo dokładnie omówią niezbędne szczegóły.

Wybór kwoty

Kiedy już podejmiesz decyzję o podpisaniu umowy ubezpieczeniowej, to pozostanie jeszcze wybór odpowiednio wysokiej kwoty na którą będziesz ubezpieczony. Zasada jest generalnie taka, że im większa stawka ubezpieczenia, tym wyższa składka, ale wtedy należy brać pod uwagę fakt, że bliscy będą mieli większą kwotę. Wszystko więc zależy tutaj wyłącznie od Ciebie, czasami lepiej płacić więcej, aby polisa faktycznie była takim finansowym zabezpieczeniem dla osób, które kochasz i szanujesz.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz